Американците

  во

  Владан од Крагуевац по доаѓањето во Чикаго отворил ресторан со балканска кујна, а во него се прави најдобрата палачинка во Америка – „Југословенка“. „Кога ја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Според Одделот за одбрана, најголемата армиска гранка останала без 6.500 регрути или осум проценти под таргетот од 76.500 војници Извештај на Одделот за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Портпаролката на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, соопшти дека тој „ништо не знаел“ за злосторствата на милијардерот Џефри Епстајн. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Светското население годишно произведува повеќе од две милијарди тони отпад, што е количина со која може да се исполнат 800 илјади олимписки базени. Најмногу ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Целиот случај почна од 63 – годишниот Едвард натаниел Холмс и неговата 20 години помлада сопруга Синтија Ан Деј кои заминале во Доминиканската Република на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот канцелар на Германија, Герхард Шредер на администрацијата на Доналд Трамп ѝ порача дека никој не може да им кажува на Германците каква надворешна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поранешниот канцелар на Германија, Герхард Шредер на администрацијата на Доналд Трамп ѝ порача дека никој не може да им кажува на Германците каква надворешна ...
  сите 18 | | | веќе видена