Американците

  во

  Потрагата по вонземјани и вонземни вселенски летала станува се поголема и подлабока.Поранешната десна рака на претседателот на САД, Барак Обама и лидерот на ...
  | | веќе видена

  Во интервјуто за Балканс пост, д-р Олси Јазеџи, историчар кој е специјализиран за историјата на исламот, национализам и верска реформација во Југоисточна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кинески адмирал порача дека кинеската армија е способна да ги потопи американските разурнувачи во водите на Источното и Јужното кинеско море. Кинескиот адмирал ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Воената интервенција на САД на Косово претставуваше кратка, успешна војна со мали влогови, запаметена како незначајна, ако воопшто се сеќаваме на неа, како што ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Скарлет Јохансон една од најплатените глумици во Холивуд остро ги критикуваше хакерите кои го злоупотребуваат нејзиното лице на порно страниците. Во 2012 ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Скарлет Јохансон една од најплатените глумици во Холивуд остро ги критикуваше хакерите кои го злоупотребуваат нејзиното лице на порно страниците. Во 2012 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и американскиот државен секретар Мајк Помпео не успеаја да ги отстранат препреките на американската администрација за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, и американскиот државен секретар Мајк Помпео не успеаја да ги отстранат пречките на американската администрација за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и американскиот државен секретар Мајк Помпео не успеаја да ги отстранат препреките на американската администрација за ...
  сите 9 | | | веќе видена