Американците

  во

  Дојче Веле – Бон САД не се единствено виновни за се поизвесниот крај на Договорот за забрана на ракетите со среден дострел, оценува Андреас Рос од „Франкфуртер ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека следната недела ќе се сретне со висок претставник на Северна Кореја. Помпео во интервју за „Фокс њуз“ ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека следната недела ќе се сретне со висок претставник на Северна Кореја. Помпео во интервју за „Фокс њуз“ ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека следната недела ќе се сретне со висок претставник на Северна Кореја. Помпео во интервју за „Фокс њуз" ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Не се само САД виновни за извесниот крај на договорот за забрана на ракети со среден дострел, оценува Андреас Рос од „Франкфуртер алгемајна цајтунг“, пренесува ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По 17 години војување, американскиот врховен командант во Авганистан призна дека Талибанците не можат да бидат воено поразени. „Војната во Авганистан не може ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Џон Болтон тврди дека Кина на Русите им го прави истото што им го прави и на САД – ја крадат нивната интелектуална сопственост, како на пример воените системи, ...
  сите 7 | | | веќе видена