Американците

  во

  Откако стана познато дека Демократите имаат главен збор во Сенатот и тоа прв пат по осум години, а Републиканците главен збор во Представничкиот дом, се огласи ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Откако стана познато дека Демократите имаат главен збор во Сенатот и тоа прв пат по осум години, а Републиканците главен збор во Представничкиот дом, се ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Сите ние добро го познаваме Раде Шербеџија, или, можеби, само мислиме дека добро го познаваме, бидејќи со читањето на книгата „По дождот“, која на македонски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом на САД ќе добие демократското мнозинство, додека републиканците nна претседателот на САД, Доналд Трамп ја задржаа контролата на Сенатот, ...
  сите 134 | | | веќе видена

  САД не се единствено виновни за се поизвесниот крај на Договорот за забрана на ракетите со среден дострел, оценува Андреас Рос од „Франкфуртер алгемајне ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во САД денеска за изборите за Претставничкиот дом и Сенатот, се отворени избирачките места, а властите на одделни сојузни држави предупредуваат на можни ...
  сите 138 | | | веќе видена