Американците

  во

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Балканската рута со години е исклучително важна рута за шверцување на дрога, оружје и бело робје. Станува збор за еден од главните канали преку кои опојните ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Француските власти сериозно размислуваат веќе извесно време што да прават со нивните државјани кои се бореа на страната на џихадиситчката група Исламска држава ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Советските власти самите ја осудија крвавата окупација на СССР на Авганистан, но 30 години подоцна одредени кругови во Русија на Владимир Путин се обидуваат да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Советските власти самите ја осудија крвавата окупација на СССР на Авганистан, но 30 години подоцна одредени кругови во Русија на Владимир Путин се обидуваат да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп им нареди на федералните агенции да го интензивираат истражувањето и развојот на вештачката интелигенција, за да се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Иако се шпекулира дека Русите ги чуваат снимките од голем број на „изгубени“ астронаути во вселената, тие тоа го демантираат. Несреќата која што се случила ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Многу долго Мајкл Џордан важеше за најдобриот спортист на сите времиња и никој не веруваше дека ќе се појави некој кој ќе му се приближи, камоли да го надмине. ...
  сите 9 | | | веќе видена