Американците

  во

  По 17 години војување, американскиот врховен командант во Авганистан призна дека Талибанците не можат да бидат воено поразени. „Војната во Авганистан не може ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Џон Болтон тврди дека Кина на Русите им го прави истото што им го прави и на САД – ја крадат нивната интелектуална сопственост, како на пример воените системи, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најдобриот играч на светот, Леброн Џејмс со својот Лос Анџелес Лејкерс дојде до победа над Далас Маверикс од 114-113, средба по која „кралот“ го искажа својот ...
  сите 6 | | | веќе видена