Американците

  во

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и американскиот државен секретар Мајк Помпео не успеаја да ги отстранат препреките на американската администрација за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, и американскиот државен секретар Мајк Помпео не успеаја да ги отстранат пречките на американската администрација за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и американскиот државен секретар Мајк Помпео не успеаја да ги отстранат препреките на американската администрација за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, и американскиот државен секретар Мајк Помпео не успеаја да ги отстранат пречките на американската администрација за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Кинескиот претседател Си Џинпинг даде до сега најасен знак дека во текот на актуелниот мандат сака да го реши 70-годишниот спор со континенталната Кина и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кинескиот претседател Кси Џинпинг, дал досега најјасен знак дека во текот на актуелниот мандат сака да го реши 70-годишниот спор меѓу Кина и Тајван, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, и американскиот државен секретар Мајк Помпео не успеаја да ги отстранат пречките на американската администрација за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ќе има ли затворска казна за некој од политичарите? Ќе почнат ли граѓаните да ги чувствуваат реформите на Владата? На кои хороскопски знаци е 2019-та? Ова се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Човекот со црниот чадор кој се наоѓал на улиците во Далас, низ кои поминувала поворката на поранешниот американски претседател Џон Кенеди, Луи Стивен Вит. Вит ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Секоја година одново истото прашање: Ќе нѐ погоди ли наредната економска криза? Шансите за тоа во 2019 не се лоши. Многу нешта навестуваат бура. Пророците на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Секоја Нова година во американската популарна култура се вжештува дебатата за тоа кој филм се смета за главна семејна божиќна атракција на малите екрани. ...
  сите 12 | | | веќе видена