Револуција во американската надворешна политика

Владата на Соединетите Американски Држави мора итно и одлучно да преземе чекори за да ги спречи ризиците и заканите за националната безбедност што ги носи ...
| | веќе видена | слични

Јелен на конференција за новинарите кажа дека американскиот претседател Џо Бајден нема да дозволи да се повтори „кинескиот шок“ од 2000-те, кога поплавата на ...
| | веќе видена | слични

Американската секретарка за финансии Џенет Јелен во понеделникот ја предупреди Кина дека Вашингтон нема да дозволи нови индустрии да бидат десеткувани од ...
| | веќе видена | слични

Американската министерка за финансии Џенет Јелен му кажа на кинескиот премиер Ли Кианг дека способноста да се водат тешки разговори ги стави двете економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската министерка за финансии Џенет Јелен ги заврши четиридневни разговори во Кина со предупредување на банките и извозниците во земјата дека Вашингтон ...
| | веќе видена | слични

„Нагласив дека компаниите, вклучително и оние во Народна Република Кина, не смеат да даваат материјална поддршка за руската војна и дека ќе се соочат со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешна трговија на Кина, Ванг Вентао, одржа средби со претставници од преку 10 компании, вклучувајќи ги Џили и БИД. Кинескиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Од 1800 година повеќе од 37 милиони луѓе во светот загинале додека активно се бореле во војни. Бројката би била многу поголема доколку се земат предвид и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 202 | | | веќе видена

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 342 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 132 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Револуција во американската надворешна политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: