Американците

  во

  Американците се лидери кога станува збор за воената технологија, Русите се обидуваат да не заостанат зад нив, а Кинезите од друга страна, изградиле голем ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Огромен леден диск со пречник од речиси 100 метри ги исплашил жителите во градот Вестбрук во американската држава Мејн. Дискот се појавил во реката Презумпскот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Русија има сериозни забелешки за легитимноста на процесот на усвојување на Преспанскиот договор. Претседателот Путин во интервју за српските медиуми вели дека ...
  сите 61 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шефот на израелската армија во заминување го потврди тоа за што се шпекулираше веќе неколку години – дека дел од бунтовниците во Сирија биле вооржувани од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  15 јануари 2019 69.- На Римскиот форум побунетите преторијанци го убија римскиот цар Сервио Сулпикијус Галба. Побунетите преторијанци во 68 година ја собориле ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Извори откриваат дека САД минатата година планирале напад на Иран, а опциите за напад веќе биле доставени до советникот за национална безбедност Џон Болтон. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Диспечери од канадската контрола на лет купија стотици пици за американските колеги во изминатите денови како помош на јужниот сосед заради делумната блокада ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Компанијата ClearMotion од Бостон која разви проактивна „дигитална“ суспензија за автомобилите и објави дека има почетни инвестиции за сериско производство. ...
  | | веќе видена