Американците

  во

  Го победивме Косово во Европската мрежа на оперативен систем за пренос на електрична енергија (ENTSO-E). Ова е мала победа за нас, среќни сме бидејќи Косово не ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Петтата генерација на рускиот борбен авион „Sukhoi Su-57“ ги содржи функциите на американските „F-22“ и „F-35“, но сепак има подобри перформанси, вели главниот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Берзите реагираа позитивно на изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека администрацијата и Сенатот ќе соработуваат со новото демократско ...
  сите 18 | | | веќе видена