Американците

  во

  Дванаесет лица биле на Mесечината и таму оставиле само техничка опрема за контејнер за смет. Но денес сѐ повеќе луѓе се длабоко уверени дека сето тоа е лага ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Портпаролот на Пентагон синоќа го потврди инцидентот, додавајќи дека тоа се случило во 10:00 часот по локално време, додека американскиот воен брод “USS Boxer” ...
  сите 88 | | | веќе видена

  САД би можеле да срушат сопствен дрон во Ормускиот залив, соопштил заменик шефот на иранското министерство за надворешни работи, Абас Аракчи. "Не изгубивме ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Директорот на руската државна корпорација „Ростек“, Сергеј Чизмов, изјави дека Русија е подготвена на Турција да и продаде борбени авиони „Су-35“.Чизмов на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Директорот на руската државна корпорација „Ростек“, Сергеј Чизмов, изјави дека Русија е подготвена на Турција да ` продаде борбени авиони „Су-35“. Чизмов на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  САД решија Турција да биде исклучена од воената програма за борбени авиони – Ф35. Причината е турската набавка на рускиот противракетен систем С-400. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Директорот на руската државна корпорација „Ростек“, Сергеј Чизмов, изјави дека Русија е подготвена на Турција да продаде борбени авиони „Су-35“. Чизмов на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Директорот на руската државна корпорација „Ростек“, Сергеј Чизмов, изјави дека Русија е подготвена на Турција да ` продаде борбени авиони „Су-35“. Чизмов на ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Кога најголемите консумери на говедско и јагнешко до 2050.година би го намалиле неделното консумирање на тој вид на месо на само 1 ипол хамбургер, емисијата на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Еден викенд виралност низ САД на апликацијата за стареење (и други денгубења со селфија) ФејсАп, и првиот човек на демократите во американскиот Сенат побара до ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјавил дека е малку веројатно дека во блиска иднина ќе дојде до подобрување на односите меѓу САД и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На 99 годишна возраст почина пензионираниот судија во Врховниот суд на САД, Џон Пол Стивенс. Тој на институцијата и се приклучи како конзервативен судија, за ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Директорот на американската вселенска агенција НАСА Џим Брајденштајн, рече дека американските астронаути никогаш повеќе не се вратија на Месечината, бидејќи од ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Директорот на американската вселенска агенција НАСА Џим Брајденштајн, рече дека американските астронаути никогаш повеќе не се вратија на Месечината, бидејќи од ...
  сите 40 | | | веќе видена