Американците

  во

  Русите им се заканија на Полјаците дека ќе сносат последици доколку ја започнат изградбата на големата американска воена база на полска територија. Доколку САД ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Медиумите во Шпанија пренесуваат дека поранешниот тренер на Реал Мадрид и селектор на репрезентацијата на Шпанија, Жулен Лопетеги наскоро би можел да има нова ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фамозниот американски ловец-бомбардер "F-35" од петтата генерација, кого го бие лош глас поради огромниот број на критични недостатоци, повторно е во центарот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Руските против-воздушни ракетни системи „С-400“ не само што се за неколку пати поевтини од американските конкуренти, туку нивните карактеристики ги надминуваат ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Лос Анџелес Галакси очигледно нема намера лесно да ја пушти својата голема ѕвезда Златан Ибрахимовиќ. Веќе неколку месеци се зборува дека Швеѓанецот сака да се ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Лос Анџелес Галакси очигледно нема намера лесно да ја пушти својата голема ѕвезда Златан Ибрахимовиќ. Веќе неколку месеци се зборува дека Швеѓанецот сака да се ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Американската компанија која што стои зад друштвената игра “Cards Against Humanity” им се придружи на Демократите и откупи простор во близина на границата на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Самоуправувачките автомобили сосема е извесно дека ќе предизвикаат вистински земјотрес во некои индустрии и до темел ќе ги променат начините на кои луѓет ...
  сите 6 | | | веќе видена

  За Договорот од Преспа, меѓу другото, говори поранешниот грчки премиер од редовите на Нова демократија, Андонис Самарас во интервјуто за грчкиот весник ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Самарас вели дека во политиката и во националните прашања нема место за „ненадејна нетрпеливост" и брзање да се затвори еден проблем, за кој потенцира дека ...
  сите 24 | | | веќе видена

  За Договорот од Преспа, меѓу другото, говори поранешниот грчки премиер од редовите на Нова демократија, Андонис Самарас во интервјуто за грчкиот весник ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во политиката и во националните прашања нема место за „ненадејна нетрпеливост“ и брзање да се затвори еден проблем, вели меѓу другото, поранешниот грчки ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во политиката и во националните прашања нема место за „ненадејна нетрпеливост” и брзање да се затвори еден проблем, кој ако се третира на погрешен начин, може ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Во политиката и во националните прашања нема место за „ненадејна нетрпеливост" и брзање да се затвори еден проблем, кој ако се третира на погрешен начин, може ...
  сите 113 | | | веќе видена