Американците

  во

  Светот има прилика да види многу парови во уметничко лизгање, но судејќи по сѐ, овој е навистина посебен. Кога двајцата уметнички лизгачи ќе застанат на ледот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Заменик претседавачот со надворешнополитичкиот одбор на горниот дом на рускиот парламент Андреј Климов, денес изјавил дека Русија е подготвена да ги брани ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јана Јосифоска и Влатко Чаловски во отвореното Студио 1 зборуваа за најновите случувања во светот и регионот со новинарот Дејан Андоновиќ. Првата тема беа ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Чешкиот претседател Милош Земан изјави дека го разбира стравот на Полјаците од Русија, но оти сепак е против идејата за разместување на американски ракети во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела нареди затворање на копнената граница на Венецуела со Бразил и се закани дека ќе ја затвори и границата со Колумбија. Претседателот ...
  сите 226 | | | веќе видена

  Агенцијата "Bloomberg" оценила дека обраќањето на претседателот на Русија, Владимир Путин, пред Федералното собрание, било помалку воинствено од минатата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц изјави дека ја поддржува идејата за размена на територии меѓу Србија и Косово, иако тоа е многу чувствителен проблем. ...
  сите 53 | | | веќе видена