Американците

  во

  Според извештајот на руското Министерство за одбрана, руската армија ги обвинува Соединетите Американски Држави за нападот на нивната воена база во Сирија во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во таа намена спровеле истражување каде се анкетирани повеќе од 2000 луѓе. Ги прашале колкав е просечниот пенис и што е поважно, што мислат, колкав б требало ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фотографија од победничкиот подиум од трките на 200 метри на Олимписките игри во Мексико 1968 година е една од најславните во историјата на спортот, а зад неа ...
  | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин се пошегува со нетрпеливоста на САД кон Русија за време на состанокот со американскиот советник за национална безбедност, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Русија би требало да развие способност да ги уништи Соединетите Американски Држави со еден удар, доколку сака да ги убеди Американците да стават крај на трката ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин се пошегува со нетрпеливоста на САД кон Русија, за време на состанокот со американскиот советник за национална безбедност, ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин се пошегува со нетрпеливоста на САД кон Русија, за време на состанокот со американскиот советник за национална безбедност, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин се пошегува со нетрпеливоста на САД кон Русија, за време на состанокот со американскиот советник за национална безбедност, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин се пошегува со нетрпеливоста на САД кон Русија, за време на состанокот со американскиот советник за национална безбедност, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин се пошегува со нетолеранцијата на САД кон Русија на состанокот со американскиот советник за национална безбедност, Џон ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Претседателот Доналд Трамп во минатото го одобруваше насилството и ја делеше земјата, рекле демократските лидери во американскиот Конгрес во средата после ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Откриени се два нови сомнителни пакети адресирани до претставничката на Демократската партија од Калифорнија во Претставничкиот дом на Конгресот на САД, Максин ...
  сите 127 | | | веќе видена