Архива на вести за 12 Февруари 2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има ...
сите 203 | | | веќе видена

Знамето на НАТО од денеска се вее пред зградата на Владата. Со интонирање на македонската и химната на северноатланскиот сојуз беше подигнато на свечената ...
сите 16 | | | веќе видена

Необично јадење со богат вкус… 1 лажица маслиново масло 1 главица ситно сечкан кромид 2 чешниња ситно сечкан лук 450 гр мелено јунешко 1 лажица кечап без шеќер ...
сите 123 | | | веќе видена

Царинската управа на Република Северна Македонија на граничниот премин Богородица кај Гевгелија ќе изврши поставување на табла со новото уставно име на ...
сите 135 | | | веќе видена

Со интоинирање на химната денеска знамето на НАТО беше подигнато пред владата. На платото пред Владата по повод свеченото кревање на знамето на НАТО ...
сите 9 | | | веќе видена

Иако во последните неколку месеци Гага нѐ воодушевуваше со елегантни изданија, се чини дека таа станала носталгична за своите драматични комбинации и накратко ...
сите 20 | | | веќе видена

По Грција како прва земја, денеска на вонредна седница Словенија го ратификуваше протоколот за членство во НАТО на Република Северна Македонија. На вонредната ...
сите 71 | | | веќе видена

Денеска пред Владата ќе биде подигнато знамето на НАТО, кое ќе се најде веднаш до државното пред седиштето. На свечената церемонија ќе биде објавено новото ...
сите 104 | | | веќе видена

Лејди Гага ги живее најславните денови од врвот на својата кариера. Филмот „A Star Is Born“ ги привлекува гледачите во кино салите, а неа и на Бредли Купер им ...
сите 15 | | | веќе видена

Изутринава времето е претежно облачно и ветровито. Помалку облачност има на југоисток. На планините на запад има врнежи од снег (Маврово и Крушево), а утринава ...
сите 218 | | | веќе видена

Сите родители кои имаат деца со наполнети 6 месеци, а живеат на територијата на градот  Скопје, денеска треба да се јават во најблискиот вакцинален пункт за да ...
сите 103 | | | веќе видена