Архива на вести за 12 Февруари 2019

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва преку Фејсбук изјави дека Заев и СДСМ бегаат од избори. „Колку и да бегаш Заев ќе те ...
сите 122 | | | веќе видена

Државниот Збор на Република Словенија денеска на вонредна седница го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. Со тоа, Словенија стана ...
сите 153 | | | веќе видена

,,Нема да дозволиме да се нормализира репресијата . Повторно излегуваме на улиците за да се спротиставиме.” , се наведува во прогласот на Одборот за опдбрана ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери утре ќе присуствува во работна посета на Албанија, каде што ќе биде гостин на пленарната седница на која ќе се гласа ...
сите 153 | | | веќе видена

Откако вечерва Владата соопшти дека пристигнала нотата од грчкото МНР, со што Договорот од Преспа стапува на сила, владиниот веб сајт беше преименуван во сајт ...
сите 83 | | | веќе видена

Словенечкиот парламент на вонредна седница го ратификува протоколот за членство на Република Македонија во НАТО, пренесуваат словенечките медиуми. Протоколот ...
сите 153 | | | веќе видена

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има ...
сите 202 | | | веќе видена

Знамето на НАТО од денеска се вее пред зградата на Владата. Со интонирање на македонската и химната на северноатланскиот сојуз беше подигнато на свечената ...
сите 81 | | | веќе видена