Архива на вести за 12 Февруари 2019

Заострени критериумите за добивање дозвола за вршење прекоп на улиците, повисоки критериуми за начинот на кој ќе се вршат овие прекопувања, како и скратени ...
сите 3 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва преку Фејсбук изјави дека Заев и СДСМ бегаат од избори. „Колку и да бегаш Заев ќе те ...
сите 59 | | | веќе видена

Државниот Збор на Република Словенија денеска на вонредна седница го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. Со тоа, Словенија стана ...
сите 98 | | | веќе видена

,,Нема да дозволиме да се нормализира репресијата . Повторно излегуваме на улиците за да се спротиставиме.” , се наведува во прогласот на Одборот за опдбрана ...
сите 26 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на српската телевизија „Хепи“ даде осврт и на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери утре ќе присуствува во работна посета на Албанија, каде што ќе биде гостин на пленарната седница на која ќе се гласа ...
сите 100 | | | веќе видена

Откако вечерва Владата соопшти дека пристигнала нотата од грчкото МНР, со што Договорот од Преспа стапува на сила, владиниот веб сајт беше преименуван во сајт ...
сите 17 | | | веќе видена

Словенечкиот парламент на вонредна седница го ратификува протоколот за членство на Република Македонија во НАТО, пренесуваат словенечките медиуми. Протоколот ...
сите 103 | | | веќе видена