Архива на вести за 12 Февруари 2019

Процедурата за влез во НАТО сѐ уште не е завршена, па оттаму и кревањето на знамето НАТО е лажирање на стварноста, смета професорката Гордана Силјановска која ...
сите 11 | | | веќе видена

Смеата можеби е најдобриот лек, но културата работи и за здравјето. Тоа е размислувањето кое воведува нова иницијатива во Монтреал, Канада, каде што лекарите ...
сите 4 | | | веќе видена

Името на Анхел ди Марија останува запишано во историјата на Манчестер Јунајтед како едно од најголемите трансфер-промашувања на „црвените ѓаволи“, но фановите ...
сите 31 | | | веќе видена

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер денеска соопшти дека властите во Берлин донеле одлука за забрана на две групи, за кои постои сомнеж дека ...
сите 26 | | | веќе видена

По само еден ден од проверката на „одбиените“ предмети на Конкурсот за проекти од национален интерес на Министерството за култура за 2019 година, две комисии ...
сите 28 | | | веќе видена

Дербито на денешниот ден од осминфиналето во ЛШ, дуелот на Манчестер јунајтед и ПСЖ, со нетрпение го чека и легендата Дејвид Бекам, кој ги има носено дресовите ...
сите 126 | | | веќе видена