Архива на вести за 12 Февруари 2019

Сообраќајната полиција ги засилува контролите на паркирање возила по гостиварските улици, со цел да се обезбеди нормално и непречено одвивање на сообраќајот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Oд Англија утрово пристигнува тажна вест. Голманот Гордон Бенкс кој беше симбол за голманската позиција во англиската фудбалска репрезентација во 60-тите и ...
сите 7 | | | веќе видена

Антони Марсијал му правеше друштво на Оле Гунар Солскјер на вчерашната прес-конференција која ја одржаа претставниците на Манчестер Јунајтед воочи натпреварот ...
сите 95 | | | веќе видена

Човекот најмногу сака слобода. Човекот копнее по слобода. Слободата е суштинското јадро на човечката свесност: љубовта е на периферијата, а слободата е во ...
сите 2 | | | веќе видена

ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје напладне ќе започне акција за чистење на енормната количина на насобран отпад во дворот на студентскиот дом „Пелагонија“, во ...
сите 78 | | | веќе видена

Тони Брекстон која во 90-тите го достигна самиот врв со познатата песна “Unbreak My Heart” ги привлекла сите погледи на црвениот тепих на 61-вото доделување на ...
сите 4 | | | веќе видена

Комисијата за фолклор, музичко-сценска дејност утврдила дека направила пропуст со апликацијата за детскиот фестивал „Златно Славејче“. Претседателот на ...
сите 38 | | | веќе видена

Стапува на сила новото име на државата! Вечерва во Службен весник ќе бидат објавени уставните измени кои ги изгласа Собранието, потврди за НоваТВ директорот на ...
сите 17 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ, што е отворен до 19 февруари. Тој смета дека ќе ...
сите 242 | | | веќе видена

Вечерва се играат првите два натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите. Најинтересниот се игра на „Олд Трафорд" помеѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен ...
сите 149 | | | веќе видена

Фудбалска Англија ова утро се разбуди со една навистина тажна вест, бидејќи медиумите од оваа земја ја пренесоа информацијата за смртта на Гордон Бенкс, ...
сите 8 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев е краен сопственик на фамозната офшор компанија Ексико, но и на компанијата Финзи, како и мозокот на целата операција зад случајот ...
сите 15 | | | веќе видена