Архива на вести за 12 Февруари 2019

Металург овој пат се одлучи за контролни натпревари против домашни екипи. Тимот на Бутел беше првиот спаринг партнер, во салата во Автокоманда, избраниците на ...
сите 5 | | | веќе видена

Искусниот дефанзивец Пепе во јануарскиот преоден рок направи трансфер од Бешикташ во Порто. За португалскиот гигант тоа е одлично засилување бидејќи добија ...
сите 8 | | | веќе видена

Дел од корисниците од улиците „Жил Верн“ и „Балканска“ во Општина Кисела Вода утре од 9 до 14.30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 9 ...
сите 46 | | | веќе видена

Владата на кантонот Сараево објави дека ќе се додели награда од над 25 илјади евра за информација во врска со избеганиот опасен убиец по кој се трага веќе осум ...
сите 32 | | | веќе видена

Најсилната светска кошаркарска лига ги прогласи најдобрите во двете конференции за минатата седмица. МВП на Источната конференција е кошаркарот на Индијана, ...
сите 98 | | | веќе видена

Според партиски извори , на седницата на Извршниот одбор на партијата , преовладувала оценката дека реформите и интеграциите се поважни и дека предвремените ...
сите 57 | | | веќе видена

Град Скопје денеска /12.02.2019 година/ испрати допис до сите државни институции, претпријатија и поголеми компании каде што се наведени сите сообраќајници и ...
сите 7 | | | веќе видена

„Романса во малото гратче“ – автобиорафскиот роман на Григориј Канович, кој раскажува за мало место во Литванија во пресрет на Втората светска војна, деновиве ...
сите 3 | | | веќе видена

На денешен ден пред точно 20 години поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон успеа да го преживее гласањето во Сенатот, по разоткривањето на секс-аферата со ...
сите 13 | | | веќе видена