Архива на вести за 12 Февруари 2019

Во Делчево денеска се одржа едукативна работилница на тема „Мерки за превенција и сузбивање на штетниот организам „монилија фруктикола“ кај коскестото овошје. ...
сите 28 | | | веќе видена

Владата денеска на седница, по барање на Собранието, треба да даде мислење за Предлог-законот за престанување на важење на Законот за трговија на зелени ...
сите 32 | | | веќе видена

Новата претседателка на Христијанско-демократската унија “CDU”, Анегрет Крамп-Каренбауер во случај на нов бегалски бран, не би постапила како нејзината ...
сите 8 | | | веќе видена

На денешното судење за предметот на СЈО – „Таргет-Тврдина“ сведочеше вториот сведок на Обвинителството, Звонко Костовски, инженерот во УБК, кој ги извади ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, утре ќе отпатува на работна посета во Република Албанија. Kако што соопшти собраниската прес-служба, за време на ...
сите 109 | | | веќе видена

 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво заедничко дете. Светските медиуми потврдија дека актерот и неговата сопруга ...
сите 3 | | | веќе видена

Таблите на граничните премини ќе се променат утре, дознава ТВ21. Промената ќе се направи по распоред кој ќе го објави Владата во текот на утрешниот ден. Кога ...
сите 115 | | | веќе видена

Од денеска па натаму заедно со државното, пред Владата ќе се вее и знамето на НАТО. На свечена церемонија на која присуствуваа претставници на политичкиот врв ...
сите 24 | | | веќе видена

„Човечки е да се згреши, ние згрешивме во одбивањето на пријавата на фестивалот Златно славејче. Фестивалот имал целосна документација и ќе добие пари од ...
сите 41 | | | веќе видена

Работни групи на техничко ниво од Република Македонија и од Република Грција, како и претставници на Делегацијата на Европската Унија, денеска во Скопје ...
сите 74 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео за време на денешната посета на Братислава побара од земјите од Источна и Централна Европа да се спротивстават на ...
сите 20 | | | веќе видена

Владата денеска на седница, по барање на Собранието, треба да даде мислење за Предлог-законот за престанување на важење на Законот за трговија на зелени ...
сите 26 | | | веќе видена