Архива на вести за 12 Февруари 2019

Сепак Трамп ја отфрли можноста за нова блокада на сојузната администрација. Вашингтон има рок до петок на полноќ да донесе конечна одлука за ѕидот за да се ...
сите 108 | | | веќе видена

Дела од работилницата што се реализираше во склоп на изложбата Celebrate Life / Емоции за еден град на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g. ќе биде поставена ...
сите 24 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека проширувањето на НАТО кон земјите од Западен Балкан ќе ја зајакне Алијансата, ќе помогне за ...
сите 102 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека проширувањето на НАТО кон земјите од Западен Балкан ќе ја зајакне Алијансата, ќе помогне за ...
сите 103 | | | веќе видена

Известуваме дека од денес, 12 февруари 2019 година, влегува во сила Конечната Спогодба за решавање на разликите опишани во резолуциите 817 (1993) и 845 (1993) ...
сите 53 | | | веќе видена

Пејачката Мајли Сајрус беше една од ретките дами која на доделувањето на музичките награди Греми не носеше тоалета. Како и да е сепак сите нè воодушеви со ...
сите 5 | | | веќе видена

Бразилската одбојкарка Луиза Унгерер тврди дека била во тајна врска со трагично загинатиот фудбалер Емилијано Сала. 31 годишната спортистка тврди дека се ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на регионалната Влада на Каталонија, Карлес Пуџдемон денеска оцени дека судењето на групата од 12 каталонски сепаратиситчки лидери во ...
сите 32 | | | веќе видена