Архива на вести за 12 Февруари 2019

Словенија е првата земја, по Грција, која го ратификуваше приемот на Македонија во НАТО, иако Државниот збор не го прифати пристапниот Протокол едногласно. Од ...
сите 71 | | | веќе видена

Dudás е илустраторот кој стои зад многу такви загатки кои им се омилени на корисниците на социјалните мрежи и постојано ги поттикнува да размислуваат со нешто ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајкл Џордан останува симбол на кошарката и според многумина најдобар играч на сите времиња, а во својата последна комуникација со новинарите, успеа во свој ...
сите 19 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ останува посветена на мерките што обезбедуваат повеќе пари кај земјоделците и развој и унапредување на земјоделството. Се надминува ...
сите 29 | | | веќе видена

Во пролетната колекција на модната марка GUESS (достапна во продажба), најдовме три модели на цветни фустанчиња од кои – два модела со долги ракави и еден на ...
сите 16 | | | веќе видена

Ако правевте нешто со кори за пита и ви останаа само неколку, тогаш направете еден специјалитет. 3 кори за пита 200 гр. сирење сол Се става кора на работна ...
сите 76 | | | веќе видена

Како што информира собраниската прес-служба, Џафери во Албанија на 14 февруари ќе присуствува на пленарната седница на Собранието на Република Албанија на која ...
сите 104 | | | веќе видена

Венецуелската опозиција планира уште протести со цел да се запрат војниците кои ја попречуваат хуманитарната помош од САД, која според претседателот Николас ...
сите 121 | | | веќе видена