ДУИ продолжува со изборната кампања во Чаир. Висар Ганиу придружен од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го презентираше идејниот проект за кампусот на Универзитетот ...
сите 12 | | | веќе видена

Шпанската Влада и главната опозициска партија денеска се договорија да организираат нови избори во Каталонија во јануари, како дел од специјалните мерки за ...
сите 234 | | | веќе видена

На покана од српскиот министер за одбрана Александар Вулин, министерката за одбрана Радмила Шекеринска присуствува на воената парада, по повод одбележувањето ...
сите 39 | | | веќе видена

НАТО денеска најави дека следната недела ќе одржи средба со Русија на ниво на амбасадори, демантирајќи ги тврдењата за прекин на односите со Москва поради ...
сите 14 | | | веќе видена

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски може да бидат екстрадирани кон крајот на ноември или во ...
сите 240 | | | веќе видена

Пјонгјанг не планира никакви преговори со САД за својата нуклеарна програма, изјави генералната директорка на Одделот за Северна Америка во Министерството за ...
сите 128 | | | веќе видена

Претседателот на судечкиот совет на Одделение за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1, кој постапува во предметот „Триста“, оформен по ...
сите 53 | | | веќе видена

По написите во одредени македонски медиуми за реакција на Амбасадата на Руската федерација во Република Македонија во врска ставовите изнесени на вчерашната ...
сите 45 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија денеска ги достави апликациите на кандидатите за јавен обвинител до Советот на јавни обвинители, потврди за МИА портпаролот на ...
сите 13 | | | веќе видена

next