Почитувано семејство на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на град Охрид, почитуваниот Јован Стојаноски. Дозволете ми од мое лично име и од име на ...
сите 97 | | | веќе видена

Денеска Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со членовите и симпатизерите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, каде ...
сите 375 | | | веќе видена

Единаесет лица, меѓу кои две деца, починаа од труење со храна послужена во храм во јужната индиска држава Карнатака, соопшти полицијата. Од масовното труење, ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачевски попладнево се огласи на социјалната мрежа „Фејсбук“ по ненадејната смрт на Јован Стојаноски. „Го ...
сите 97 | | | веќе видена

Насер Селмани му го предаде кормилото од ЗНМ на Младен Чадиковски, кој што ќе го претставува здружението во следните четири години. Чадиковски освои 86, а ...
сите 71 | | | веќе видена

Движењето против коцкање одржа прес конференција за медиумите каде јавно упатија барање казината и спортските обложувалници да бидат на три километри далеку од ...
сите 2 | | | веќе видена

„Стомакот го дадовме, името не го даваме“, ваков графит се појави на Широк сокак во Битола. „Битолчанецот кој го напиша овој графит, а денеска е делумно ...
сите 5 | | | веќе видена

Конфередерацијата на слободни синдикати на мирен протест во Прилеп ги повтори барањата за зголемување на платите во јавниот сектор, усогласеност со минималната ...
сите 33 | | | веќе видена

Само во текот на еден месец од Македонија се иселиле 1500 лица, а за една година околу 20 илјади лица, иако точната бројка никој не ја знае. ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 33 | | | веќе видена

Голем дел од 50 минутниот говор на политичкиот собир во Солун, организиран од СИРИЗА, премиерот на Грција Алексис Ципрас го посвети на Договорот од Преспа. Тој ...
сите 209 | | | веќе видена

Одроните се најзабележителни на потегот од село Илиово до село Луковица каде дел од нив ги пробиле заштитните мрежи и го отежнуваат движењето на сообраќајот во ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерот Оливер Спасовски и дел од раководството на МВР денеска го посетија ЗРЦ „Пониква“- Кочани, каде што полициските службеници што беа селектирани и ...
сите 47 | | | веќе видена

next