Помошникот државен секретар на САД Вес Мичел, поднесе оставка од функцијата во Стејт департментот. Мичел му ја поднел оставка на државниот секретар Мајк Помпео ...
сите 27 | | | веќе видена

Идејата и барањето за дислокација на спортските кладилници, казината кои што ги бараат од Движењето против коцкање , доби поддршка и од лидерот на ДУИ, Али ...
сите 29 | | | веќе видена

Младинската организација на ДОМ – МОДОМ бара од Град Скопје да ги продолжи итните мерки против загадувањето, односно да остане во сила бесплатниот јавен ...
сите 98 | | | веќе видена

Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со ...
сите 52 | | | веќе видена

Околу 100 рудари во рудникот „Стари трг“ во близината на Трепча, биле заробени на некои 700 метри под површината после дефект на електричната мрежа. Меѓутоа ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај денеска по средбата со американскиот амбасадор Филип Коснет, рече дека Косово нема намера да ги укине таксите за српските ...
сите 138 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ преку својот портпарол Наум Стоилковски, денеска побара од јавниот обвинител Љубомир Јовески да не се плаши, туку да реагира по повод објавувањето ...
сите 137 | | | веќе видена

„Автопатиштата Охрид – Кичево и Миладиновци – Штип се проекти на ВМРО-ДПМНЕ, кои повеќе од половина беа изградени од претходната влада“, вели портпаролот на ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот ...
сите 120 | | | веќе видена

Заменик претседателката на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Радмила Шекеринска денеска одржа работен состанок – брифинг со амбасадори и претставници ...
сите 55 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гази Баба од Јавната установа „Ранка Милановиќ“ било пријавено дека вчера околу 09:45 часот нивен 17-годишен штитеник самоволно ја ...
сите 21 | | | веќе видена

Предложените измени на Законот за заштита и благосостојба на животните се во насока на подобрување на одговорното сопствеништво на домашните миленици, со цел ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика преку фондот на ПИОМ обезбедува и во иднина ќе обезедува редовна исплата, стабилен и континуиран раст на пензиите. ...
сите 110 | | | веќе видена

next