Еленко Миланов, адвокатот на Миле Јанакиески, по завршувањето на денешното рочиште за случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на „Космос“ на Фијат Цаноски ја ...
сите 404 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово подолжува со активности за откривање и законско санкционирање на странски државјани кои непријавено престојуваат и работат ...
сите 27 | | | веќе видена

На денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 април, се презентираа смс пораки и вибер комуникација од пратеникот Крсто Мукоски кои биле испраќани ...
сите 139 | | | веќе видена

САД веруваат дека Никола Груевски ќе го отслужи својот затворски мандат во Македонија. Ова го соопштија од Стејд департментот, поточно од прес службата. „По ...
сите 327 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Национален координатор за распределба на странска помош во Република ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски и директорот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов побара одговори на неколку прашања од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, меѓу кои и тоа што барал во ...
сите 225 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство соопшти дека ќе гони службени лица кои наводно му асистирале на обвинетиот Никола Груевски да избега од Македонија и да замине во ...
сите 286 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски од пред седиштето на СДСМ, се обрати со напади кон премиерот Зоран Заев и министерот Оливер Спасовски, истакнувајќи ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерката за правда Рената Дескоска, денеска изјави дека се подготвува барањето за екстрадиција на Никола Груевски од Унгарија. „Чекаме прво превод на ...
сите 168 | | | веќе видена

Дали бегството на екс премиерот Груевски го вклучи алармот? Паника кај сите обвинети во предметите на СЈО. Колку оваа нова ситуација ќе влијае врз натамошните ...
сите 23 | | | веќе видена

ТВ21 од унгарската Амбасада во Тирана побара одговор на прашањето дали кај нив е побаран азил од страна на Никола Груевски, а тие ни одговорија дека се без ...
сите 157 | | | веќе видена

next