Ако мојата влада се плашеше од политичката цена, не ќе можеше ниту да ја извади земјата од кризата и економските програми, ниту да најде решение за ...
сите 29 | | | веќе видена

Јусуф Миракхмедов, поранешниот директор на Фени Индустри се бара со меѓународна потерница во соработка со Интерпол. Миракхмедов за директор во Фени беше ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, во Анкара изјави дека владејачката Партија на правдата и развојот (AK Parti) е победник на локалните ...
сите 120 | | | веќе видена

Во текот на изминатите денови (29, 30 и 31.03.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје превземени се мерки и активности и констатирано ...
сите 46 | | | веќе видена

На 31.03.2019 во 14.20 часот на крстосница од улиците „Војводинска“ и „Ладо Ланецот“ во Прилеп, патничко возило „Фиат добло“ со скопски регистарски ознаки, ...
сите 62 | | | веќе видена

Едно лице со иницијали В.В 74 години од Охрид се здобил со тешки телесни повреди откако вчера околу 19 часот и 50 минути од локалниот пат со своето „Југо Корал ...
сите 62 | | | веќе видена

Во канцеларијата на Народниот правобранител денеска од 7 до 19 часот ќе функционира беслатната телефонска линија 0800-54321, на која граѓаните ќе можат да ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот народ го прочита Зоран Заев и неговата влада. За сите лаги ќе го казнат. Зоран Заев треба да знае дека македонскиот народ е честит, достоинствен, ...
сите 11 | | | веќе видена

На владината седница 128 по ред, Електрани на Северна Македонија на седницата ќе ја презентира информацијата за модернизацијата на парните котли во ТЕЦ Битола. ...
сите 40 | | | веќе видена

next