Претседателот на Собранието Талат Џафери, упати честитка до сите кои го прославуваат денешниот празник Богојавление – Водици, посакувајќи им добро здравје, мир ...
сите 250 | | | веќе видена

„Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, на членовите на Синодот, на ценетото свештенство и монаштво, како и на сите православни верници во ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на ...
сите 250 | | | веќе видена

„Зоран Заев и криминалниот картел во неговата влада нема да смеат да го користат името Македонија и префиксот македонски, ниту на социјалните мрежи. Зоран Заев ...
сите 84 | | | веќе видена

Утринава низ цела Македонија, а особено во скопскиот и во пелагонискиот крај, има екстремна загаденост. Битола во моментов е најзагадениот град во Европа, а ...
сите 170 | | | веќе видена

4.2 милијарди евра инвестиција во инфраструктурата за транспорт до 2030 година, најави министерот за транспорт Горан Сугарески. Со стратегијата за транспорт ...
сите 24 | | | веќе видена

Денеска тезгите на Зелениот пазар останаа празни. Пазарџиите излегоа на протест против новиот закон за лиценци. Неколкумина се собраа пред Собранието, други ...
сите 102 | | | веќе видена

Точната локација за новиот Клинички центар сѐ уште е недефинирана. Се појавија информации дека Владата веќе донела одлука тоа да биде во општина Ѓорче Петров ...
сите 13 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ направи уште еден исчекор во нејзиното оспорување на Законот за употреба на јазиците. Од таму велат дека ќе поднесат кривични пријава ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе објави конкурс за избор на нов состав на Антикорупциска откако претседателот на државата, Ѓорге Иванов ќе го ...
сите 202 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Македонија, сега азилант Никола Груевски, веќе два месеци е во бегство. Од Владата велат дека додека Јавното обвинителство не излезе со ...
сите 43 | | | веќе видена

next