Вечерва повторно се вршеше аеросолизацијата во Општина Кавадарци. По аеросолизацијата нивото на ПМ10 честички е спуштено до 280 микрограми. Вечерва повторно се ...
сите 16 | | | веќе видена

Ромската заедница, која е една од најдискриминираните заедници во земјава секој ден се соочува со мизерни услови за живот. ТВ21 ја посети ромската населба во ...
сите 23 | | | веќе видена

Ја изнесоа храната од ќелиите. Затворениците од Казнено – поправната установа „Идризово“, втор ден штрајкуваат со глад. Покрај изјавата на премиерот Зоран Заев ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, ги негира обвинувањата за злоупотреба на службената должност. Според него, јавното обвинување синоќа од ...
сите 64 | | | веќе видена

Стопанска комора, Сојуз на Стопански комори и Сојузот на комората за туризам во мај поднеле барање за воведување на банкарска гаранција од 100 илјади евра за ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден студент во Македонија троши од 21 до 23 илјади денари на месечно ниво, покажува истражувањето спроведено од Здружението на млади аналитичари и истражувачи ...
сите 18 | | | веќе видена

Лицемерна и лажна е грижата на антинародниот пион Христијан Мицкоски за тоа како живеат граѓаните на Струмица. Особено затоа што токму неговата ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 381 | | | веќе видена

Се чини дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ интензивно се подготвува за претседателските избори кои треба да се одржат на пролет. Лидерот на партијата Христијан ...
сите 381 | | | веќе видена

Во посета на општината Ѓорче Петров денеска се обрати Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. „Денес се наоѓаме во посета на општината Ѓорче Петров и ...
сите 34 | | | веќе видена

„Нема да дозволиме паркингот што досега го плаќавме 350 денари месечно, да се покачи на 850”. Вработени во клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје се собраа ...
сите 209 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска беше во посета на Струмица. Тој во посетата на зоната Сачево, изјави дека никаде не го гледа исполнето ...
сите 381 | | | веќе видена

И натаму трае исказот на екс претседателот на Собранието Трајко Вељаноски во Кривичниот суд каде што се одржува рочиште за настаните од 27 април и упадот во ...
сите 184 | | | веќе видена

СДСМ со реакција околу соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ во кои се бараат оставки од Министрите Спасовски и Димитров, како и неколку барања меѓу кои за гасификација ...
сите 381 | | | веќе видена

next