Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, во Анкара изјави дека владејачката Партија на правдата и развојот (AK Parti) е победник на локалните ...
сите 120 | | | веќе видена

Во текот на изминатите денови (29, 30 и 31.03.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје превземени се мерки и активности и констатирано ...
сите 46 | | | веќе видена

На 31.03.2019 во 14.20 часот на крстосница од улиците „Војводинска“ и „Ладо Ланецот“ во Прилеп, патничко возило „Фиат добло“ со скопски регистарски ознаки, ...
сите 62 | | | веќе видена

Едно лице со иницијали В.В 74 години од Охрид се здобил со тешки телесни повреди откако вчера околу 19 часот и 50 минути од локалниот пат со своето „Југо Корал ...
сите 62 | | | веќе видена

Во канцеларијата на Народниот правобранител денеска од 7 до 19 часот ќе функционира беслатната телефонска линија 0800-54321, на која граѓаните ќе можат да ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот народ го прочита Зоран Заев и неговата влада. За сите лаги ќе го казнат. Зоран Заев треба да знае дека македонскиот народ е честит, достоинствен, ...
сите 11 | | | веќе видена

На владината седница 128 по ред, Електрани на Северна Македонија на седницата ќе ја презентира информацијата за модернизацијата на парните котли во ТЕЦ Битола. ...
сите 40 | | | веќе видена

Комичарот Володомир Зелeнскиј и досегашниот претседател Петро Порошенко одат во вториот круг на претседателските избори во Украина, покажуваат резултатите од ...
сите 63 | | | веќе видена

Прво го ставија потписот на кодексот за фер и демократски избори, а потоа се гушнаа и положија заклетва дека ќе се придржуваат до она што го пишува во ...
сите 301 | | | веќе видена

Министерството за финанасии на 28 март, три дена пред почетокот на претседателската кампања распишало оглас за 22 времени вработувања во Царинска Управа. Се ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи ги негира гласините дека освен ВМРО-ДПМНЕ, и ДУИ се обидува да го попречи постигнувањето на консензус за предлог-законот за Јавно ...
сите 65 | | | веќе видена

Освен што бара продолжување на работата на СЈО без ограничување се до завршување на задачата за која што беше основано, лидерот на АА, Зијадин Села повторно ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Во три основни училишта во Куманово поставени се фотонапонски системи кои сами произведуваат електрична енергија. Поставените колектори се уште не ...
сите 3 | | | веќе видена

next