Вака изгледаше почетокот на хуманитарната трка на која околу илјада струмичани дадоа поддршка за лекување на седумгодишната Нина Димитриевска која боледува од ...
сите 10 | | | веќе видена

Турција на неколку адреси испратила тонски записи за убиството на новинарот Џемал Кашогли. Тие според Турција, сведочат за убиството на критички настроениот ...
сите 94 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на денешната пред конференција на советничката во Советот на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ирена Попова, на која беа изнесени ...
сите 68 | | | веќе видена

Скопје веќе неколку дена по ред се наоѓа помеѓу 10 најзагадени градови во светот, а Шилегов не презема ништо за да ја подобри ситуацијата, изјави на ...
сите 68 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска зборуваше на форумот „Што е потребно за добра контрола на дијабетесот и среќно семејство“, во конференциската ...
сите 39 | | | веќе видена

Налепници во три бои, црвена, жолта и зелена е новата мерека за аерозагадувањето, при што трошокот за налепниците ќе биде на граѓаните, а истата ќе може да ја ...
сите 117 | | | веќе видена

Над 30 страници со забелешки доставила бугарската комисија за анализа на учебниците, која е формирана во рамките на договорот за добрососедство помеѓу ...
сите 30 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија секој месец ќе поднесува по едно законско решение кое ќе биде за добро на граѓаните. Безидејноста на СДСМ ги дотера граѓаните ...
сите 75 | | | веќе видена

Министерот Филипче информираше дека зголемени се платите во здравството за 5% и додека дека оваа влада направи инвестиција како што никогаш не била направена, ...
сите 51 | | | веќе видена

Постои можност да се поднесе иницијатива до Јавниот обвинител на РМ, тој како надлежен да поднесе барање за заштита на законитоста, изјави адвокатот на ...
сите 282 | | | веќе видена

next