Аналитичарите ги отфрлаат сомнежите дека бегството на екс премиерот, Никола Груевски во Унгарија е подготвено сценарио меѓу власта и опозицијата заради ...
сите 3 | | | веќе видена

Со месеци медицинските сестри кои работеле во приватни клиники кои сега се затворени, бараат да се вработат во Јавните здравствени установи. Сепак, како што ...
сите 62 | | | веќе видена

Во 15 часот во македонското МНР бил повикан амбасадорот на Унгарија. Бидејќи бил спречен да одговори на повикот се јавил неговиот заменик кој неофицијално како ...
сите 12 | | | веќе видена

Груевски вети дека нема намера да бега. Покрај долгогодишното искуство со него како политички опонент, и покрај прислушуваните материјали, и покрај тоа што ...
сите 120 | | | веќе видена

Со песна и ведар дух, преживеаните борци се присетуваат на денот кога во далечната 1944 година го ослободиле Скопје од фашистичката окупација. Пред камерата на ...
сите 14 | | | веќе видена

Раст на БДП, солидна лична потрошувачка, раст на инвестицииите и зголемен извоз најави министерот за финансии Драган Тевдовски за 2019-та, а повикувајќи се на ...
сите 100 | | | веќе видена

Хунтата на единствениот политичар аболициран и помилуван за тежок криминал Зоран Заев да се одважи и да одговори: Дали мајката на пратеник и партиски ...
сите 29 | | | веќе видена

Од министерството за надворешни работи на Македонија, се огласија по повод информацијата дека Никола Груевски се наоѓа во Будимпешта, и бара политички азил од ...
сите 120 | | | веќе видена

ТВ21 се обрати до министерството за надворешни работи на Унгарија каде што прашавме дали имаат регистрирано дека Никола Груевски е во нивната земја, и како е ...
сите 120 | | | веќе видена

Основниоит суд Скопје 1, се јави со соопштение во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“… „Во ...
сите 100 | | | веќе видена

Најстарите борци кои го ослободиле Скопје со песна го прославија денешното одбележување на 73 години од ослободувањето на главниот град. Погледнете како ...
сите 14 | | | веќе видена

next