4.2 милијарди евра инвестиција во инфраструктурата за транспорт до 2030 година, најави министерот за транспорт Горан Сугарески. Со стратегијата за транспорт ...
сите 24 | | | веќе видена

Денеска тезгите на Зелениот пазар останаа празни. Пазарџиите излегоа на протест против новиот закон за лиценци. Неколкумина се собраа пред Собранието, други ...
сите 86 | | | веќе видена

Точната локација за новиот Клинички центар сѐ уште е недефинирана. Се појавија информации дека Владата веќе донела одлука тоа да биде во општина Ѓорче Петров ...
сите 13 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ направи уште еден исчекор во нејзиното оспорување на Законот за употреба на јазиците. Од таму велат дека ќе поднесат кривични пријава ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе објави конкурс за избор на нов состав на Антикорупциска откако претседателот на државата, Ѓорге Иванов ќе го ...
сите 201 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Македонија, сега азилант Никола Груевски, веќе два месеци е во бегство. Од Владата велат дека додека Јавното обвинителство не излезе со ...
сите 42 | | | веќе видена

Високи претставници на САД и на Северна Кореја имале ненајавен состанок во Стокхолм. Според претставник од шведското Министерство за надворешни работи, на ...
сите 61 | | | веќе видена

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот Христијан Мицкоски по секоја цена се обидува да шири поделби и омраза, да го поткопува ...
сите 149 | | | веќе видена

Во Виена, Република Австрија, денеска беше потпишан заеднички договор за имплементација на австриските искуства во областа на иновации во медицината меѓу ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Полициската станица Тетово, 20-годишна девојка од тетовско село пријавила дека Д.С.(22) од село Камењане, тетовско, ја уценувал односно и побарал пари, а ...
сите 12 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев истакна дека партијата денеска ќе поднесе кривична против Џафери, Ибраими и ...
сите 169 | | | веќе видена

next