Со средбата на хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ и кинескиот премиер Ли Кечијанг заврши работната посета на кинеската делегација на Загреб. ...
сите 7 | | | веќе видена

Оваа интересна салата од компир е спој на крцкави и меки состојки. Како резултат добивате многу вкусен додаток на секое јадење. Потребно е: 1 кг исчистен млад ...
сите 81 | | | веќе видена

Во миговите кога патнички авион на „Австрија Ерлајнс“ се подготвувал да полета од Тирана за Виена, тројца мажи влегле во него и украле пари, а еден од крадците ...
сите 64 | | | веќе видена

Сихана Јакупи е отпуштена од оркестарот на Македонска опера и балет. Хорнистката сега работи како професорка по музичко образование во гимназијата во Сарај. ...
сите 8 | | | веќе видена

Вкусни посни колачиња, малку поинакви од обичните ванилици, но неверојатно вкусни… Потребно е: 250 г маргарин, на собна температура 130 г шеќер во прав 1 ...
сите 23 | | | веќе видена

Освен признавање на Договорот од Преспа преку изјави и декларации, ЕУ сега е повикана да преземе одлучувачки чекор и да донесе клучна одлука за почеток на ...
сите 72 | | | веќе видена

По три неуспешни обиди на фризерката да ја постигне саканата нијанса на бојата на коса, бесна муштерика повикала полиција на бројот за итни повици за да ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги повика граѓаните од четирите општини со мнозинство српско население во северно Косово да излезат на 19 мај на вонредните ...
сите 111 | | | веќе видена

Светски познатиот турски кардиохирург, проф. д-р Мехмет Оз, истакна дека силните и блиските семејни врски го намалуваат стресот и позитивно влијаат врз ...
сите 6 | | | веќе видена

Шест години Кристијано Роналдо беше дел од Спортинг, пред да замине во Манчестер Јунајтед, а потоа играше и во Реал Мадрид, и сега е дел од Јувентус. Во ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателите на Парламентите на Република Северна Македонија Талат Џафери, на Република Грција Никос Вуцис и на Република Бугарија Цвета Карајанчева, денеска ...
сите 29 | | | веќе видена

next