Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска на новоименуваниот шеф на мисијата на ОБСЕ Клеменс Која му го честиташе назначувањето ...
сите 70 | | | веќе видена

Уставниот суд денеска ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдумот донесена од страна на ...
сите 42 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, најголемата опозициска партија продолжи со серијата на прес-конференции на која денеска уште еднаш го нападнаа Премиерот Зоран Заев и го запрашаа ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера околу 12 часот на булеварот „Александар Македонски“ во Автокоманда, било повредено 16-годишно девојче кое веднаш било пренесено во клиничкиот центар во ...
сите 217 | | | веќе видена

Уставниот суд денеска и дефинитивно ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдумот донесена од ...
сите 200 | | | веќе видена

next