10 преведувачи непрекинато работат на превод на над 400 страници од предметите во кои е вклучен Груевски. Постапката за екстрадиција е започната, МВР го ...
сите 238 | | | веќе видена

Екс премиерот Никола Груевски избегал преку Албанија. Извори на ТВ21 од албанската полиција ја потврдуваат оваа информација. Додаваат дека Никола Груевски на ...
сите 212 | | | веќе видена

Еленко Миланов, адвокатот на Миле Јанакиески, по завршувањето на денешното рочиште за случајот „ТНТ“ на СЈО за уривањето на „Космос“ на Фијат Цаноски ја ...
сите 408 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово подолжува со активности за откривање и законско санкционирање на странски државјани кои непријавено престојуваат и работат ...
сите 64 | | | веќе видена

На денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 април, се презентираа смс пораки и вибер комуникација од пратеникот Крсто Мукоски кои биле испраќани ...
сите 181 | | | веќе видена

САД веруваат дека Никола Груевски ќе го отслужи својот затворски мандат во Македонија. Ова го соопштија од Стејд департментот, поточно од прес службата. „По ...
сите 366 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Национален координатор за распределба на странска помош во Република ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски и директорот на ...
сите 43 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов побара одговори на неколку прашања од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, меѓу кои и тоа што барал во ...
сите 286 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство соопшти дека ќе гони службени лица кои наводно му асистирале на обвинетиот Никола Груевски да избега од Македонија и да замине во ...
сите 238 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски од пред седиштето на СДСМ, се обрати со напади кон премиерот Зоран Заев и министерот Оливер Спасовски, истакнувајќи ...
сите 286 | | | веќе видена

next