За да се најде и усогласи консензуален кандидат, лидерот на СДСМ Зоран Заев завчера и вчера имаше одделни разговори со лидерите на три партии на Албанците – ...
сите 33 | | | веќе видена

Од Министерството за образование и наука денеска излегоа со реакција каде велат дека градоначалникот на Гостивар обврската за појаснување на неговите дејствија ...
сите 126 | | | веќе видена

Укинувањето на зимското и летното сметање на времето ќе стапи на сила од 2020 година, иако Европската Комисија предложи последното поместување да се случи ...
сите 18 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот политички спектар во ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска оствари телефонски разговор со Заменикот Државен Секретар на Соединетите ...
сите 71 | | | веќе видена

Страните кои помогнаа во спасување на човечки животи од несреќата со автобус што се случи на кај Ласкарци , раскажаа за она што го виделе по превртувањето на ...
сите 25 | | | веќе видена

Партиите од парламентарното мнозинство почнаа преговори за кандидат за Претседател, но не откриваат детали. По средбата со премиерот Зоран Заев, претседателот ...
сите 106 | | | веќе видена

Културните работници бараат итна средба со премиерот, Зоран Заев и министерот за култура, Асаф Адеми. Целта на таа средба е Годишната програма за доделување на ...
сите 81 | | | веќе видена

Фанија Костадинова, мајката на пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов заминува од работното место во Централниот регистер во Струмица каде што ...
сите 131 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 192 | | | веќе видена

Во Основниот суд Скопје 1 – Скопје, беа дадени завршните зборови од обвинетите. Абдулфетах Халими изјави дека фактот што тој е меѓу обвинетите, е бесмислен, ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерот за култура Асаф Адеми денеска во Министерството за култура одржа средба со дел од субјектите чии проекти поради формални недостатоци беа одбиени на ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако почна теренската вакцинација во училиштата досега се вакцинирани стотина деца во шест училишта. Родителите морат да ги праќаат своите деца со ...
сите 116 | | | веќе видена

„Вистинската адреса за прашања за непотизам е Христијан Мицкоски. Таму ВМРО-ДПМНЕ треба да побара одговори како нивниот шеф станал асистент токму кај ...
сите 131 | | | веќе видена

next