Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис изутрината пристигна на Меѓународниот аеродром Скопје. Матис беше пречекан од министерката за одбрана Радмила ...
сите 234 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва на социјалната мрежа Фејзбук објави дека во вторник ќе биде потпишана декларација со која ќе бидат ...
сите 79 | | | веќе видена

Десетици автобуси ги блокираа улиците на главниот град. Со нив допатуваа поддржувачи на референдумот од речиси сите градови во Македонија. Зборното место беше ...
сите 52 | | | веќе видена

Ова е Лекси. Лекси останал без нога. Му ја ампутирале откако несовесен возач го прегазил малото кученце. Вакви злосторства кон кучињата се секојдневие во ...
сите 10 | | | веќе видена

Со велопикник и велоекспо денеска на Средно Водно почна одбележувањето на Европската недела на мобилност 2018, која има цел за промоција на алтернативните ...
сите 62 | | | веќе видена

Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
сите 52 | | | веќе видена

Владејачката шведска Социјалдемократска партија освои најмногу гласови на минатонеделните парламентарни избори во земјата, покажуваа официјалните резултати што ...
сите 10 | | | веќе видена

Нова демократија ќе гласа против Договорот од Преспа порача лидерот на оваа партија Кирјакос Мицотакис на 83-от Меѓународен саем. -Сакам од овде од ...
сите 82 | | | веќе видена

next