Извозот на Кина во октомври се зголеми многу повеќе отколку што се очекуваше, особено во САД нивни најголем пазар, што е последица на зголемени порачки од САД. ...
сите 18 | | | веќе видена

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини имаше разговори со претседателот на Србија Александар Вучиќ и одделно со ...
сите 117 | | | веќе видена

Реконструкција на владиниот кабинет нема да има, но можно е да има смена на министри. Премиерот Заев вели дека не размислува за реконструкција на Владата ...
сите 42 | | | веќе видена

Државата нема да плаќа по 8 илјади денари месечно за трето дете. Со новата измена за трето дете ќе се одбива еднократна парична помош во висина од 60 илјади ...
сите 78 | | | веќе видена

Ревија на фотографии во Хелсинки. Како сестринска десничарска партија, ВМРО ДПМНЕ учествува на конгресот на Европската народна партија, но со две делегации. ...
сите 155 | | | веќе видена

Налепниците за регистрација на возилата, заминуваат во историја. На нивно место ќе се лепат зелени, жолти и црвени налепници, кои ќе покажуваат кое возило ...
сите 150 | | | веќе видена

Со 10 гласа за, 5 против и ниту еден воздржан, Комисијата за уставни прашања го усвои предлогот зборот Република Македонија да се смени со Република Северна ...
сите 205 | | | веќе видена

И лицата со посебни потреби можат да работат. Претставничката на Стопанската комора, Јадранка Аризанкоска, вели дека преку спроведување на практична работа со ...
сите 24 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 26 | | | веќе видена

На повеќето состаноци во светот, Македонката Ана Арсов е сама, или една од две жени. Таа е успешна во Светот на финансиите, и се надева дека понатаму жените ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Таа е успешна менаџерка во Светот на финансиите. Македонка која што работи во Њујорк, а нејзиното искуство е огромно. Таа е една од бордот на директори на ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес-конференција во која изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги ...
сите 44 | | | веќе видена

По повод Денот на Баталјонот за почести, министерката за одбрана Радмила Шекеринска ги награди припадниците на единицата за вложениот труд, покажаните ...
сите 27 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов, денеска ги обвини раководните луѓе на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека го штитат криминалот на Никола Груевски, со тоа што ...
сите 99 | | | веќе видена

next