Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира“ како што и најавија вечерва продолжија со доставување протестни писма до пратениците на ...
сите 78 | | | веќе видена

Францускиот претседател Макрон го подржа барањето на американскиот претседател Трамп за поголем ангажман во НАТО . На средбата во Елисејската палата тој изјави ...
сите 170 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел ставија знак за помирување за почетокот на настаните за одбележување на ...
сите 93 | | | веќе видена

Автомобилите кои го загадуваат воздухот во недозволени мерки, ќе добијат црвени налепници. Овие возила нема да можат да сообраќаат во општините каде нивото на ...
сите 107 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 164 | | | веќе видена

Судскиот процес покренат против нивниот почесен претседател Никола Груевски, ВМРО-ДПМНЕ го оценуваа како политички прогон. Опозицијата обвинува дека судијката ...
сите 153 | | | веќе видена

Со двочасовна блокада на влезот на Струмица, активистите на Здружението „Здрава котлина“ и други еко организации од југоистокот го изразија својот став против ...
сите 27 | | | веќе видена

Вака изгледаше почетокот на хуманитарната трка на која околу илјада струмичани дадоа поддршка за лекување на седумгодишната Нина Димитриевска која боледува од ...
сите 10 | | | веќе видена

Турција на неколку адреси испратила тонски записи за убиството на новинарот Џемал Кашогли. Тие според Турција, сведочат за убиството на критички настроениот ...
сите 181 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на денешната пред конференција на советничката во Советот на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ирена Попова, на која беа изнесени ...
сите 59 | | | веќе видена

Скопје веќе неколку дена по ред се наоѓа помеѓу 10 најзагадени градови во светот, а Шилегов не презема ништо за да ја подобри ситуацијата, изјави на ...
сите 43 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска зборуваше на форумот „Што е потребно за добра контрола на дијабетесот и среќно семејство“, во конференциската ...
сите 67 | | | веќе видена

Налепници во три бои, црвена, жолта и зелена е новата мерека за аерозагадувањето, при што трошокот за налепниците ќе биде на граѓаните, а истата ќе може да ја ...
сите 107 | | | веќе видена

next