Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, денеска со видео порака на својот „Фејсбук“ профил истакна дека оние кои не се подготвени да осудат насилство, не ...
сите 212 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев беше најзаслужен за првиот пораз на Јувентус во италијанскиот шампионат. Интернационалецот имаше одлична партија ...
сите 27 | | | веќе видена

„Единствено само преку канали за глувци може излезе од Претседателството. Може да бира, или да поднесе оставка, или да биде глушев па да излезе преку канали. ...
сите 160 | | | веќе видена

На денешното обраќање претседателот Александар Вучиќ го спомена и премиерот Зоран Заев и неодамнешното судење за случајот 27 април каде што Митко Чавков доби ...
сите 232 | | | веќе видена

Во денешното обраќање пред српскиот народ, по повод вчерашниот упад на демонстрантите во националната РТС, Александар Вучиќ соопшти дека не стравува од никого, ...
сите 238 | | | веќе видена

ВО ЖИВО: Обраќање на претседателот на Србија, Александар Вучиќ по синоќешниот упад во РТС. Обраќање на претседателот на Србија, Александар Вучиќ по синоќешниот ...
сите 187 | | | веќе видена

На 16.03.2019 околу 23.50 часот на булевар „Александар Македонски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Рено меган“ со скопски ...
сите 122 | | | веќе видена

Најголемата социјална мрежа „Фејсбук“ во првите 24 часа отстрани 1,5 милиони примероци од нападот во Нов Зеланд кои ги објавиле корисниците, објави компанијата ...
сите 21 | | | веќе видена

Демонстрантите од „Еден од пет милиони“ за утре најавуваат нови протести, а ќе бидат и на пладне во 12 часот кога претседателот Александар Вучиќ најави и ...
сите 218 | | | веќе видена

Демондтрантите одат по македонско сценарио, рече вечерва министерот за внатрешни работи на Србија. „Државата на ова ќе мора да одговори и секој кој беше во РТС ...
сите 10 | | | веќе видена

Жандермеријата го блокира влезот на РТС, каде вечерва демонстрантите упаднаа и бараа вклучување во програмата на националната телевизија. ТВ21 во живо ги ...
сите 11 | | | веќе видена

next