По информациите кои се појавија во јавноста за можно присуство на вакцини со истечен рок, нашата компанија „Македонијалек“, која е увозник и дистрибутер на МРП ...
сите 121 | | | веќе видена

Обилните снежни врнежи во јужна Германија и смртта на скијачите во неделата ги поттикнаа властите да го подигнат предупредувањето за лавина во Баварските Алпи ...
сите 154 | | | веќе видена

Работниот комитет за европски интеграции ќе ја одржи 40-тата седница за објаснувачкиот скрининг, а ќе биде разгледан статусот на имплементација на Планот 18, ...
сите 57 | | | веќе видена

„Тврдокорни“ повторно повикуваат будење на македонскиот народ против продавањето на националните интереси на државата од страна на новата влада во Македонија ...
сите 14 | | | веќе видена

Малата работилница на мајстор Митко Трендов се наоѓа во самото срце во Струмица. Тој е еден од последните часовничари во југоистокот. Вели дека овој занает ...
| | веќе видена

Утре ќе бидат разгледани амандманите на Движење Беса, на состанокот на работните групи на оваа партија и владата. Иако официјална потврда нема, сепак се ...
сите 217 | | | веќе видена

Ниските температури во Соленото езеро Јунгченк, Кина, создале кристали од сол. Соленото езеро се наоѓа под планината Жонгтиао, со вкупна површина од 132 ...
сите 10 | | | веќе видена

Свечена литургија со која чиноначалствуваше поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан се одбележа големиот ...
сите 60 | | | веќе видена

Претседателските избори треба да се одржат на почетокот на април. Според информациите, спикерот Талат Џафери ќе ги распише на првиот ден од месец февруари. ...
сите 9 | | | веќе видена

По многуте реакции, ски лифот на Попова Шапка е поправен и пуштена во употреба, освен оној со две седишта кој поради силниот ветер е надвор од употреба. Ова за ...
сите 36 | | | веќе видена

Намалување на бројот на возила, старите возила и возилата кои користат дизел, се препораките кои беа упатени од последната критична маса во Битола. Битолчани ...
сите 43 | | | веќе видена

next