Мапа на која се маркирани сите локации каде може да се селектира стакло, хартија или пластика изработи компанијата Пакомак со цел контејнерите за рециклирање ...
сите 4 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во интервју со германскиот весник „Ди Велт“ изјави дека би било почесно да им се стави крај на преговорите за членство ...
сите 9 | | | веќе видена

Утрово на магистралниот пат Подмолје-Струга, на крстосницата кај селото Мислешево, случена е сообраќајна незгода, во која едно лице го загуби животот а пет ...
сите 100 | | | веќе видена

Високи воени претставници на 29 – те земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, денеска ...
сите 34 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги известува производителите на грозје, дека од денеска започна поднесувањето на барања ...
сите 37 | | | веќе видена

Преку социјалната мрежа „Фејсбук“, се формираше група за поддршка на Никола Груевски на која што се повикува на мирен протест во среда во 19 часот пред ...
сите 101 | | | веќе видена

Девојчето кое што вечерва падна во водите на реката Вардар во Гостивар, е најдено без знаци на живот во близината на Балиндол, јавува репортерот на ТВ 21. ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва во Гостивар девојче најверојатно бегајќи од кучиња скитници, паднало во водите на Вардар. Неколку медиуми пишаа дека настанот се случил во 19 часот во ...
сите 129 | | | веќе видена

Вечерва британската полиција објави дека накратко била евакуирана метро станицата Вестминстер, како и патиштата до Парламентот, притоа не наведувајќи зошто тоа ...
сите 25 | | | веќе видена

Груевски не успева да стигне од едно на друго судско рочиште, поради многуте случаи на СЈО во кои е обвинет. Дури и рочиштето каде се слушаа „бомбите“ заврши ...
сите 41 | | | веќе видена

Опозицијата обвинува дека власта за автопатот Кичево Охрид ќе потроши дополнителни 187 милиони евра за половина повеќе од она што бил проектиран проектот. Со ...
сите 25 | | | веќе видена

Координаторите на парламентарните групи во Собрание не можат да се договорат околу формирањето на собраниската Комисија за помирување. Денешната координација ...
сите 109 | | | веќе видена

Родителите и понатаму го користат ќотекот како метода за да ги смират нивните деца, покажува истражувањето кое беше спроведено неодамна за насилството врз ...
сите 11 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата се подготвуваат за пречек на претседателот на Националниот совет на Република Австрија, Волфганг Соботка. При неговиот дочек беа ...
сите 14 | | | веќе видена

Од СДСМ реагираат на обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ за наводна поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис кој што има бизниси во соседна ...
сите 148 | | | веќе видена

Ќе има реорганизирање и намалување на јавната администрација. По направената анализа, Министерот за Администрација, Дамјан Манчевски рече дека не знае точно во ...
сите 23 | | | веќе видена

next