Ново барање за екстрадиција на двајцата обвинети во случајот Монструм е испратено од Скопје до Приштина. Министерството за правда на РМ, по втор пат бара од ...
сите 9 | | | веќе видена

Своите впечатоци за насилната ноќ во собраниската зграда , минатата година, ги раскажаа уште четворица сведоци, кои рекоа дека претрпеле страв од агресијата и ...
сите 99 | | | веќе видена

По три години загадување и функционирање без филтри, Министерството за здравство ја стави на приоритетната листа изградбата на новиот систем за греење во ...
сите 42 | | | веќе видена

Заев и Могерини заедно допатуваа во Скопје, а за тоа секако премиерот се пофали на социјалните мрежи. Но, претходно имаше обраќање во Европскиот парламент во ...
сите 14 | | | веќе видена

Ова е лабораторијата каде ќе се испитува дали на македонскиот пазар има храна третирана со јонизирачко зрачење. Резултатите од мострите ќе се добиваат за околу ...
сите 10 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов на денешната средба со високата претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Федерика Могерини го повторил својот ...
сите 75 | | | веќе видена

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска е во посета на Солун каде што се одржува 83-от трговски саем „Хелекспо“. Во рамки на ...
сите 38 | | | веќе видена

Денеска во официјална посета на Македонија е државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен. Беше одржана ...
сите 32 | | | веќе видена

Завршена е рехабилитацијата на регионалниот пат Новаци-Битола, инвестиција од околу милион евра, обезбедени преку Јавното претпријатие за државни патишта. ...
сите 98 | | | веќе видена

next