На денешната прес конференција на која Владата го презентираше Планот 18, Премиерот Зоран Заев беше запрашан од новинар и за истрагата која ја води СЈО против ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за „примање поткуп“ и за две лица за помагање при ...
сите 25 | | | веќе видена

Средствата кои Град Скопје ги имаше предвидено како субвенција за печки на пелети биле целосно исцрпени, потврдуваат од Град Скопје. „Во Град Скопје денеска до ...
сите 20 | | | веќе видена

СДСМ со воведување на прогресивниот данок, односно покачувајќи го задополнителни 8% за сите оние што заработуваат над 90.000 денари само ги повикува граѓаните ...
сите 65 | | | веќе видена

Денеска во Владата на Република Македонија, во организација на АД МЕПСО се одржа настан посветен на потпишување договори со 5 реномирани компании за нови ...
сите 40 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за сериозен криминал и тероризам, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран ...
сите 8 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше и се обрати на меѓународната конференција „Европска интеграција низ перспективата на соработка меѓу граѓанските ...
сите 18 | | | веќе видена

Австристкиот канцелар Себастијан Курц, кој денеска престојува во Приштина, изјави дека Виена ќе го поддржи секое решение за кое ќе се договорат Косово и ...
сите 82 | | | веќе видена

Министерството за земјоделството, шумарство и водостопанство, изминатиот период презема серија мерки за развој на овоштарството, вклучително и запроизводството ...
сите 24 | | | веќе видена

Министрите ќе дебатираат и за информацијата за Акцискиот план за Регионална економска област и за формирање на Координативно тело за градење и спроведување на ...
сите 38 | | | веќе видена

Мапа на која се маркирани сите локации каде може да се селектира стакло, хартија или пластика изработи компанијата Пакомак со цел контејнерите за рециклирање ...
сите 4 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во интервју со германскиот весник „Ди Велт“ изјави дека би било почесно да им се стави крај на преговорите за членство ...
сите 9 | | | веќе видена

next