Иако беше најавено, сепак активностите за автопатот Скопје – Блаце нема да стартуваат овој месец . Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, вели дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Портпаролката на Европската Комисија, Маја Коцијанчиќ рече дека ЕУ го поддржува Договорот од Преспа кој претставува израз на политичка храброст и лидерство во ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска имаше средба со кадетите од Воената академија, Сара Тасевска и Стефан Стојаноски, кои со натпросечен успех ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска беше домаќин на традиционалниот Новогодишен прием за дипломатскиот кор во Република Македонија. ...
сите 35 | | | веќе видена

Иницијативата на Тодор Петров за собирање на 150.000 потписи за нов референдум за името денеска е одобрена од осум од деветте пратеници во собраниската ...
сите 20 | | | веќе видена

Демократската партија на Турците во Македонија (ДПТМ), со соопштение истакна дека ги поддржува уставните измени, и прифаќањето на Договорот од Преспа, кој ...
сите 8 | | | веќе видена

Нова „преписка“ меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Овој пат тема беше вакцините и спорните декларации. Од опозицијата обвинија и истакнаа дека скандалот со вакцините е ...
сите 52 | | | веќе видена

„Македонија стави крај на поделбите, крај на изолацијата и неизвесноста и тргна напред. Македонскиот идентитет е загарантиран еднаш засекогаш и признаен од ...
сите 188 | | | веќе видена

Павел Адамович, градоначалникот на Гдањск кој беше избоден од нож од 27-годишно лице на бина на сред хуминатирен настан, им подлегна на повредите во болницата. ...
сите 98 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку својот портпарол Наум Стоилковски, на прес-конференција уште еднаш ја нападна власта за промена на името, и нивната еуфорија која ...
сите 21 | | | веќе видена

„Виз Ер“ го доби тендерот за ефтини авио летови од Македонија, и денеска беше потпишан договорот меѓу оваа авио-компанија и Владата на Република Македонија. ...
сите 29 | | | веќе видена

Од утре во грчкиот парламент ќе почне расправата за доверба на Владата на Ципрас. Предвидено е расправата е да се обрати премиерот, а обраќања ќе имаат и ...
сите 214 | | | веќе видена

next