Во наредбите на АРМ нема да важи Законот за употреба на јазиците, рече синоќа министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска. Што се однесува до Законот за ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска официјално е потпишан тендерот за гасификација на Гинеколошката болница во Чаир, Мајка Тереза. Вака извести министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 28 | | | веќе видена

И во текот на денешниот ден, учениците и професорите од средното училиште “Марија Кири Склодовска“ ја бојкотираа наставата и не одржаа часови бидејќи за ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако 42-годишната Хинд Алболуки тврди дека се соочува со закани од страна на нејзиното семејство само затоа што побарала развод од сопругот, сепак МВР го одби ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјала Мила Царовска речиси три часа беше испрашувана во Основното јавно обвинителството за случајот со неплаќањето средства во ...
сите 8 | | | веќе видена

„Ги повикувам сите колеги, реално да размислат за вистинските опасности за земјата, за рамнотежите во регионот, да го прифатат овој закон кој ги имплементира ...
сите 2 | | | веќе видена

Ситно се брои до целосна имплементација на договорот од Преспа и употребана на Република Северна Македонија за меѓународна употреба. Грчкиот парламент од ...
сите 147 | | | веќе видена

Новите антикорупционери дадоа свечена заклетна и добија мандат од пет години, денеска по гласањето на пленарната седница во Собраниет каде со 65 гласа „за“ и ...
сите 114 | | | веќе видена

„Наспроти лагите на ВМРО-ДПМНЕ, факт е дека за првпат во Македонија се спроведува проект за изградба на Клинички центар кадешто ќе бидат опфатени сите оддели, ...
сите 35 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска повеќе од два часа беше на исказ во Јавното обвинителство кај обвинителката Лидија Раичевиќ, по повод ...
сите 39 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи во рамките на неколкудневна работна посета на Вашингтон, оствари посета и на ...
сите 90 | | | веќе видена

„Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести, составена од стручни лица од надлежните здравствени установи, будно ја следат состојбата со грип ...
сите 151 | | | веќе видена

На денешното обраќање кон новинарите, Зоран Заев истакна дека му се допаѓа идеата две дами да се борат за претседател, но дека одлуката ја имаат партиите кои ...
сите 4 | | | веќе видена

next