Газдата на „Пелистерка“ Панделески однесен на распит за предметот „Империја“ Газдата на „Пелистерка“ Панделески однесен на распит за предметот „Империја“ ...
сите 192 | | | веќе видена

Денеска на автопатот Е42 во близина на белгискиот град Монс, се случи инцидент во колоната во која биле Премиерите на Белгија Чарлс Мичел и на Британија Тереза ...
сите 11 | | | веќе видена

Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска преку пишано соопштение изјави дека сите негови компании се отворени за соработка со Специјалното ...
сите 223 | | | веќе видена

Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија2025. Врвни експерти зборуваа на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
сите 12 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски истакна дека македонската економија „благодарение“ на политиките на СДСМ оди во надолна линија и се повеќе тоне. Тоа ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања Павле Богоевски се огласи на својот профил на „Фејсбук“ откако не се собра двотретинско ...
сите 55 | | | веќе видена

По спроведена опсежна предистражна постапка, во која се преземени десетина предмети кои се воделе пред надлежни обвинителства и врз кои воспоставена е ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, беше дел од меѓународната конференција на тема: „Лажни вести или вистински тролови“, ...
сите 20 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му испрати писмо на Манфред Вебер, Кандидат на ЕНП за Претседател на Европската Комисија и Претседавач на Групата на ...
сите 14 | | | веќе видена

Бесим Беља и Скендер Демири двајцата обвинети за убиството на младиот Никола Саздовски, денеска во Кривичниот суд се изјаснија дека не се чувствуваат виновни ...
сите 50 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, пред усвојувањето на денешниот дневен ред во Собранието, побара на дневниот ред да биде ...
сите 39 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска се обрати од пред седиштето на СДСМ уште еднаш барајќи одговор на прашањата од пратеникот Костадин ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска беше во посета на Центарот за обука на идните полициски службеници. „Kвалитетната едукација на ...
сите 22 | | | веќе видена

„СДСМ повеќе од година ипол ја кочи изградбата на автопатот Кичево – Охрид. Неспособноста на власта ги чини граѓаните година ипол – период во кој на автопатот ...
сите 29 | | | веќе видена

Би сакале да ве информираме дека реконструкција на водоводна линија на дел од водоводната цевка со пречник од 400 милиметри во делот од булеварот „Србија“ во ...
сите 62 | | | веќе видена

next