Компанијата „Кинески холдинг за авионска опрема“ склучи договор со европскиот авиопроизводител „Ербас“ за купување на 300 авиони, соопшти денеска Елисејската ...
сите 6 | | | веќе видена

Кина сака да се спротивстави на критиките со воспоставување „нов светски информативен поредок“, кој ќе претставува закана за слободата на печатот во глобални ...
сите 5 | | | веќе видена

Дефанзивецот Диего Годин веќе е рекордер по број на натпревари за Уругвај. Денес дефанзивецот на Атлетико Мадрид излезе по 126-ти пат во дресот на „урусите“ ...
сите 5 | | | веќе видена

Под влијание на значително постудена воздушна маса од утре до четврток ќе има зголемена облачност, во западните и јужните делови со слаби локални врнежи од ...
сите 213 | | | веќе видена

Таравари во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека ДУИ доколку не била СДСМ ќе имала многу помал број на градоначалници низ Северна ...
сите 186 | | | веќе видена

Нема договор со ВМРО-ДПМНЕ, но власта ќе се обиде да најде заеднички јазик и поддршка од Движењето Беса за законот за јавно обвинителство, односно СЈО. ...
сите 3 | | | веќе видена

Гордана Бјелетиќ е уредничка на „Јужне Вести“, која ги следи протестите во Белград, а известуваше и од протестите во Скопје. Вели дека состојбата во Србија на ...
сите 41 | | | веќе видена

Од Министерството за здравство велат дека не се вистинити информациите објавени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција, а во врска со ...
сите 106 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ...
сите 152 | | | веќе видена

next