Поради појавата на шумски пожари а врз основа на член 57 став (3) од Законот за шумите („Сл.весник на РМ“ бр.64/09, 24/11, 53/11, 25/13, 79/13, 147/13, 43/14, ...
сите 182 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во текот на едно негово обраќање, остави отворен пат за прашањето за легализација на марихуаната. Иако самиот заев смета дека Македонија ...
сите 13 | | | веќе видена

Неколку пожари денеска биле пријавени во Преспа. Најголемиот е вечерва кога им се закануваше и на дел од туристичките населби. Вечерва пожарот кај населбите е ...
сите 36 | | | веќе видена

Иако банкарскиот сектор во Македонија е профитабилен и ликвиден, сепак парите тешко стигнуваат во рацете на малите и средните компании, вели Јанмат Фрик, ...
сите 19 | | | веќе видена

Решавањето на прашањето со името, потпишувањето на Преспанскиот договор, референдумот како и уставните измени во Северна Македонија се процеси кои најмногу беа ...
сите 22 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во текот на едно негово обраќање, остави отворен пат за прашањето за легализација на марихуаната. Иако самиот заев смета дека Македонија ...
сите 14 | | | веќе видена

Заеднички тактичко-показни вежби меѓу специјалните полициски единици на Северна Македонија, Косово и Албанија. Претставниците на Министерствата за внатрешни ...
сите 3 | | | веќе видена

На јавна седница, АВМУ го објави изборниот кодекс до кого треба да се придржуваат медиумите за време на изборната кампања. Виктор Стојанов, раководител на ...
сите 3 | | | веќе видена

Власта и опозицијата никако да се договорат околу новиот закон за обвинителство односно за идниот статус на Специјалното јавно обвинителство. Министерката за ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот Парламент денеска по третпат го отфрли договорот за Брегзит, кој со Европската унија го договори премиерката Тереза Меј. Со 344 гласа против и 286 ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт ...
сите 26 | | | веќе видена

next