Премиерот на Македонија Зоран Заев, денеска имаше средба со шефот на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР за престојниот референдум. На средбата двајцата ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку СВР Тетово, даде информација дека синоќа во полициската станица во Тетово било пријавено семејно насилство врз жителка ...
сите 11 | | | веќе видена

Денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Судењето продолжува со ...
сите 22 | | | веќе видена

Вечерва Зоран Заев од Битола рече дека Македонија со договорот го заштитува нашиот идентитет. “Оваа орговорност ја преземаме ние, бидејќи никој во изминатите ...
сите 108 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа победа од 2:0 против Ерменија во вториот меч од Групата Д во новото натпреварување УЕФА лига на нации. ...
сите 32 | | | веќе видена

Владата ги престави позитивните бројки на БДП, опозицијата прифаќа дека има раст, но тврди дека е нивна заслуга Владата ги престави позитивните бројки на БДП, ...
сите 43 | | | веќе видена

„Еурокомпозит“ без струја – најавуваат нови протести пред Влада во вторник „Еурокомпозит“ без струја – најавуваат нови протести пред Влада во вторник Gepostet ...
сите 34 | | | веќе видена

Чаир и Бутел поврзани со булевар, Шилегов се фали со наши проекти велат од ВМРО-ДПМНЕ Чаир и Бутел поврзани со булевар, Шилегов се фали со наши проекти велат ...
сите 76 | | | веќе видена

next