Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов, денеска ги обвини раководните луѓе на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека го штитат криминалот на Никола Груевски, со тоа што ...
сите 128 | | | веќе видена

Во два одвоени случаи, полицијата вчера во водите на Охридското и на Преспанското Езеро пронашле вкупно 19 рибарски мрежи кои биле полни со риба белвица и ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателката на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ Благија Ласовска, денеска истакна дека е срамно и жално што никој не го осуди насилството и говорот на омраза на ...
сите 6 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, денеска продолжи со нападите кон СДСМ, за, како што вели, партиските вработувања на роднини и пријатели блиски до ...
сите 27 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и министерот за економија м-р Крешник Бектеши, учествуваа на јавната расправа, ...
сите 17 | | | веќе видена

За време на дебатата за нацрт амандманот 34, во Комисијата за уставни прашања, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, рече дека работиме овие уставни измени ...
сите 162 | | | веќе видена

Комисијата за уставни прашања со 10 гласа „за“ и пет „против“ го усвои текстот на 33-тиот нацрт амандман. Овој амандман се однесува на замената на зборот ...
сите 208 | | | веќе видена

Роднина на починат пациент претепал медицинска сестра на КАРИЛ. По тој повод министерот за здравство Венко Филипче одржа прес конференција на која обелодени ...
сите 35 | | | веќе видена

Над 60 говорници од 20 држави денеска и утре во Скопје дискутираат на теми за глобалната економија и регионот, во рамките на седмото издание на Самитот ...
сите 42 | | | веќе видена

Некогашниот член на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Мијалков, повторно со писмо му се обрати на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, обвинувајќи го дека игра двојна игра ...
сите 118 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека проектот со кој тие се фалат е почнат од минатата власт и ја нападна сегашната владеачка партија дека нема идеи за нови проекти. ...
сите 16 | | | веќе видена

next