Грчева и Ружин вечерва со „Click Plus“ дебатираа за тоа дали е добро што Македонија го започна патот кон НАТО. Грчева вели дека влегувањето во НАТО е со ...
сите 8 | | | веќе видена

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 професорката Солза Грчева рече дека не е сигурно колку 8000-те војници како што вели таа би можеле да ...
сите 10 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Петро Порошенко денеска изјави дека Русија се обидела да го блокира влезот на Македонија во НАТО. „Патот на Република Северна ...
сите 16 | | | веќе видена

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско може да го напушти клубот. Според „Дејли Стар” Барселона е сериозно заинтересирана за неговите услуги. Од друга ...
сите 18 | | | веќе видена

Од судница, случајот за убиството на Никола Саздовски се пресели на местото на настанот. Таму, три часа беше илустрирано како всушност дошло до трагичниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Железната ограда околу владината зграда се отстранува на големо. За нејзиното отстранување нема да има трошоци, велат од Владата. Одлуката за отстранувањето на ...
сите 11 | | | веќе видена

Иако министерот за здравство, Венко Филипче рече дека Гинеколошката болница „Мајка Тереза“ во Чаир нема да се затвори, сепак првиот човек на Град Скопје, Петре ...
сите 6 | | | веќе видена

Мелис излегува од дома со фотографијата од нејзиниот исчезнат татко. Известувањето го залепи на оваа бандера. Ова известување Мелиса го залепи на многу места ...
сите 5 | | | веќе видена

За првпат во Средното училиште „Марија Кири Склодовска“ е назначен директор Албанец. Поради тоа, учениците од македонските паралелки одлучија да ја бојкотираат ...
сите 13 | | | веќе видена

Оваа 42 годишна жена се вика Хинд Алболуки. Родена е во Дубаи, а веќе неколку недели е во центарот за странци во Гази Баба. Во Македонија бара азил, бидејќи, ...
сите 28 | | | веќе видена

Предметите кои ги отворило Специјалното јавно обвинителство а за кои ќе се огласи за ненадлежно ќе бидат преземени од Основното јавно обвинителство на ...
сите 38 | | | веќе видена

next