Во Македонија нема високо квалификуван кадар кој сака да работи во јавната администрација, рече вечерва во „Click Plus“, Дамјан Манчевски – Министер за ...
сите 19 | | | веќе видена

1725 лица кои минатата година биле дел од јавната администрација, на 31. декември 2018 година им истекоа договорите, рече Дамјан Манчевски во вечерашното ...
сите 19 | | | веќе видена

За прв пат во кинематографската историја на Македонија, нашата земја ќе учествува во главната програма на Берлинскиот Филмски Фестивал. Берлинскиот филмски ...
сите 12 | | | веќе видена

Селата на скопска Црна Гора и планинските села од тетовскиот регион и понатаму се блокирани од интензивните врнежи од снег. Снежната покривка во планинските ...
сите 24 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска вечерва на социјалната мрежа Фејсбук ја коментираше објавата на екс-премиерот сега азилат Никола ...
сите 27 | | | веќе видена

Одложувањето на пленарката за уставните промени е поради условите кои бара Беса да бидат исполнети. Според информациите на ТВ21 на Заев му недостигна уште еден ...
сите 251 | | | веќе видена

Граѓаните чекорат со повеќе внимание од вообичаено и нога пред нога, но сепак лизгањето е неизбежно. Некои граѓани дури и паднаа на мермерните плочи. Плочките ...
сите 5 | | | веќе видена

И Денеска имаше протест пред Собранието во организација на движењето Македонија Блокира. Дел од учесниците на собирот порачаа дека уставните измени и промената ...
сите 5 | | | веќе видена

Конечно Град Скопје е опремен со нови електрични картички за урбан транспорт. Од ЈСП денеска известија дека новите електрични картички можат да се најадат во ...
сите 14 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел е во дводневна посета на грчката престолнина. Освен да ја убеди Атина да го забрза усвојувањето на Преспанскиот договор за ...
сите 87 | | | веќе видена

Мицкоски и Бачев докажуваат кој е поголем противник на македонската интеграција во НАТО и ЕУ, обвини пратеникот и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов. Тој ...
сите 8 | | | веќе видена

Ситуацијата и понатаму е загрижувачка бидејќи денеска до 13 часот во Клиниката за инфективни болести во Скопје се примени уште седум деца од двегодишна ...
сите 200 | | | веќе видена

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила рано утрово во 06:30 часот на патот Крушевац – Каоник. До несреќата дошло кога автобус и автомобил се ...
сите 20 | | | веќе видена

Се јави антизападниот агент Никола Груевски, им напиша команди на неговите пиони, Мицкоски и Бачев против Македонија, велат во соопштението од СДСМ испратено ...
сите 109 | | | веќе видена

Третата фаза од уставните промени го „испровоцираа“ поранешниот премир Никола Груевски па вечерва се јави преку Фејсбук со свој став за промената на уставот. ...
сите 28 | | | веќе видена

Двајцата вработени во Царинската управа, кои пред неколку недели во Будимпешта го посетија бегалецот, Никола Груевски се распоредени на други позиции во ...
сите 2 | | | веќе видена

next