Аргентините во средата го прославија 58-тиот роденден на Диего Марадона, откривајќи бронзена статуа на фудбалската легенда дека на која прикажува неговиот гол ...
сите 12 | | | веќе видена

Амбасадата на Русија во Република Македонија, ќе покрене интерна постапка за непримерно однесување, откако на социјалните мрежи се појави нивно возило кое е ...
сите 4 | | | веќе видена

Во меѓусебна тепачка меѓу две семејства во кумановско Диво Насеље, било посегнато по огнено оружје, а едно лице го загуби животот, додека едно има потешки ...
сите 94 | | | веќе видена

МИЈАЛКОВ СЕ УШТЕ ЧЕКА НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРВО ОДГОВОР ОД МИЦКОСКИ, ПА ПОТОА ОДЛУКА ЗА ТУЖБА Сашо Мијалков чека одговор од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 117 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на руската федерација Сергеј Лавров вели дека САД, но и Џес Бејли директно влијаеле врз пратениците при гласањето за потребата ...
сите 21 | | | веќе видена

Актуелниот закон за безбедност и здравје при работа, не ги дава очекуваните резултати, затоа претседателот на организацијата на работодавци на Македонија, ...
сите 17 | | | веќе видена

Образованието во Македонија не одговара на потребите на пазарот на труд. Затоа, треба да се намали бројот на години поминати во учење и за сметка на тоа, да се ...
сите 43 | | | веќе видена

Лидеротна ВМРО-ДПМНЕ, на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, се огласи по повод оставката на претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Лука Кржалески, и на ...
сите 54 | | | веќе видена

Во најновиот извештај „Дуинг бизнис 2019“ на Светската банка, Македонија е рангирана на 10. место во Светот. Тоа е една позиција подобро од минатата година. ...
сите 18 | | | веќе видена

„Станува збор за вложувања кои ќе имаат принос на долг рок. Во таа насока почнавме да издвојуваме повеќе средства за овие сектори. Во Буџетот за оваа година ...
сите 45 | | | веќе видена

next