Во 13 часот и 30 минути денеска на крстосницата на улиците „7 ноември“ и „Бекир Алириза“ во Охрид, случена е сообраќајна незгода по која, во Општата болница во ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на ОК ВМРО-ДПМНЕ Куманово, каде оствари средба со голем број на членови и симпатизери на ...
сите 170 | | | веќе видена

Заедницата почна да ги разбира и да го намалува степенот на предрасудите за семејствата кои имаат роднина или дете со посебни потреби или со даунов синдром. ...
сите 19 | | | веќе видена

По 17 години постоење, Секретаријатот за спроведување на Рамковниот договор, ќе се укине. Во предлогот на Владата, испратен до Собрание, се предлага основање ...
сите 6 | | | веќе видена

Вака беа пречекани амбасадорката на Велика Британија Рејчел Галовеј и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, во Основното училиште „Хасан Приштина. Тие ...
сите 2 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците и Движење Беса во емисијата Клик Плус, уште еднаш изјавија дека го поддржуваат независниот кандидат за претседател, универзитетскиот ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Влада помина новиот предлог-закон со кој се регулира работата на Специјалното јавно обвинителство. Сега извршната власт текстот треба да го достави до ...
сите 178 | | | веќе видена

Независниот кандидат за претседател на државата, професорот Блерим Река, поддржан од опозициските партии, Алијанса за Албанците и Движење Беса, како што ...
сите 175 | | | веќе видена

Апсолутно ќе побараме одговорност од оние функционери кај кои Антикорупциската комисија ќе утврди злоупотреба на позицијата за вработување на свои роднини. Не ...
сите 21 | | | веќе видена

Воздухот во Македонија токсичен и канцероген, проблем инфраструктурата и густината на населението Преголема густина на населението, неразвиена инфраструктура, ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на својата 124 седница, на предлог на Меѓуресорска работна група за извршување на обврските од Конечната спогодба за ...
сите 90 | | | веќе видена

Артан Груби, пратеникот од ДУИ денеска соопшти дека новиот Закон за СЈО да ги користи бомбите како доказен материјал само за предметите за кои обвиненија се ...
сите 5 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, ќе поднесе кривична пријава против С.М.(29) -осуденик во Казнено-поправната установа ...
сите 131 | | | веќе видена

next