Повеќе од 100 автомобили од познатата марка „Масерати“, изгореа во пожар во италијанското пристаниште во Савона, пренесуваат италијанските медиуми. До пожарот ...
сите 8 | | | веќе видена

После најавата дека во склопот на Железара ќе се гради нова фабрика за тешка индустрија, што би значело дополнително зголемување на и онака загадениот воздух ...
сите 29 | | | веќе видена

Јасно е дека идниот Мундијал во 2022 ќе биде во Катар, а во 2026 ќе се одржува во три земји: Канада, САД и Мексико. За неколку години ќе се знае кој ќе биде ...
сите 13 | | | веќе видена

СДСМ со реакција до ВМРО-ДПМНЕ и на зборовите кажани на портпаролот на опозицијата Димче Арсовски. Владеачката партија истакнува дека сега економијата се движи ...
сите 181 | | | веќе видена

По директна наредба на Зоран Заев, а во координација на голем број провладини медиуми се извртува вчерашното интервју на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со делегација од Министерството и Армијата на Република Македонија денеска имаше работен состанок со ...
сите 39 | | | веќе видена

Правниот Франкенштајн СЈО, вон сите закони, служи како алатка во заплашувањата за едно општество само за Зоран Заев и криминалната однародена банда, за ...
сите 38 | | | веќе видена

На улица „Александар Урдаревски“ во Скопје избувнал пожар во трафика сопственост на А.З.(52) од Скопје. Опожарен бил и надворешен дел од соседна сендвичара. ...
сите 77 | | | веќе видена

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини порача по повод 2 Ноември – Меѓународен ден за ставање крај на неказнивоста ...
сите 25 | | | веќе видена

Александар Николоски вчера призна дека тој, антизападниот Мицкоски и антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ со месеци свесно ги лажеле граѓаните. Да, точно е, ...
сите 55 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за земјоделство организираше акција за спречување на рибокрадци. Акцијата се одвиваше со поддршка на припадниците на езерската полиција ...
сите 38 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Македонија, предводена од Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска присуствуваше на одбрана на VI-ти ...
сите 16 | | | веќе видена

Денешната презентација на “Прирачникот за безбедност на новинарите за време на настани со висок ризик“ како дел од одбележувањето на Меѓународниот ден за ...
сите 33 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи на средбата со новоименуваниот амбасадор на Република Полска во Македонија Војчех Јежи Тичињски, најпрвин упати честитки до ...
сите 67 | | | веќе видена

Предлозите на Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и на Коалицијата „За подобра Македонија“ Владата ќе ги вгради во нацрт-текстот на амандманите што ...
сите 333 | | | веќе видена

„Владата утврди нацрт-амандмани на Уставот на Република Македонија, согласно Договорот од Преспа и согласно заклучоците на Парламентот на РМ. Низ инклузивен ...
сите 460 | | | веќе видена

next