„Од една страна на меѓународната заедница и дипломатите им кажува колку е тој конструктивен и дека е ќе го поддржи целиот процес за ЕУ и НАТО, дека ќе направи ...
сите 94 | | | веќе видена

Снегот што врне два дена непрекинато во Кичево и Кичевско, веќе предизвикува големи тешкотии во одвивањето на собраќајот. Во градското подрачје снежната ...
сите 124 | | | веќе видена

Деновиве во Тетово се преземаат засилени активности за отстранување на погрешно паркираните возила, кои не само што го попречуваат нормалното и безбедно ...
сите 15 | | | веќе видена

Како што соопшти ЈСП „Скопје“, од приградските линии автобусот со број 58 место до селото Добри Дол сообраќа до општина Сопиште. Автобусите со број 11 и 11а ...
сите 49 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за здравството во Македонија велат дека е хаос, а тоа е се повеќе очигледно. „Хаосот во здравствениот систем е се повеќе очигледен. ...
сите 14 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со спроведување на зацртаните мерки што ги намалуваат трошоците и го олеснуваат животот на граѓаните, се вели во ...
сите 15 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и директорот на Царинската управа Ѓоко Танасоски денеска во Владата ќе го доделат првото Одобрение за Овластен економски оператор. ...
сите 28 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел е во дводневна посета на Грција. Состанокот со Грчкиот опозициски лидер Киријакос Мицотакис ќе се одржи во резиденцијата ...
сите 100 | | | веќе видена

next