Членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ Цветан Трипуновски, денеска на прес конференција истакна дека СДСМ со откупната цена на јаболката, која, според него, се одвива по ...
сите 31 | | | веќе видена

На свечената седница на Советот на Општина Прилеп која се одржа во големата сала на ЦК „Марко Цепенков“, по повод Денот на ослободувањето на Прилеп 3-ти ...
сите 12 | | | веќе видена

Светлана Колариќ, советничка на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, денеска ја нападна власта и градоначалникот Петре Шилегов дека не се превзмени никакви ...
сите 112 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ возврати на соопштението на СДСМ во кое се истакна дека Груевски со Панорамското тркало од 20 милиони евра сакал да ги задоволи своите криминални ...
сите 81 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Е.М.(21) од Скопје поради постоење ...
сите 104 | | | веќе видена

Серијата на соопштенија помеѓу власта и опозицијата продолжуваат. Денеска СДСМ со ново соопштение во кое што ја нападна опозицијата дека нивниот поранешен ...
сите 159 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи на Република Македонија до Основното јавно обвинителство Скопје ...
сите 113 | | | веќе видена

Иако беа второпласирани на овогодинешниот Мундијал, сепак, многумина љубители на фудбалот останаа скратени со репрезентацијата на Хрватска да играат на ...
сите 21 | | | веќе видена

Петтата победа на Вардар во ракометната Лига на шампиони, дојде вечерва со триумфот над Мешков Брест во „Јане Сандански“. Вардарци имаа проблеми само во првиот ...
сите 52 | | | веќе видена

ДАЛИ ИСКЛУЧЕНИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГЛАСААТ? ВО ВТОРНИК ЌЕ СЕ РАСПРАВА ЗА ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни ...
сите 424 | | | веќе видена

И по шест дена семејството Реџепи и понатаму спие под отворенo небо. Откако беше опожарена нивната куќа, четиричленото семејство се уште нема постојано и ...
сите 4 | | | веќе видена

Секој пратеник може да излезе со аргументи и проекти во поголемиот дел на предлог-амандманите за ребаланс на буџетот за 2018 година, кои се во врска со ...
сите 113 | | | веќе видена

Независниот синдикат на просветни работници и денеска го изрази незадоволството од 5 процентното покачување на платите, бидејќи очекуваат за 20 отсто повисоки ...
сите 2 | | | веќе видена

Основната причина за воведувањето на прогресивниот данок, барем како што тврдат властите е највисоката социјална нееднаквост во Македонија во однос на европски ...
сите 107 | | | веќе видена

next