Педесет и девет лица од општините Кисела Вода, Студеничани, Сопиште и Зелениково ќе бидат избришани од Избирачкиот список. Според информациите од подрачната ...
сите 186 | | | веќе видена

Од денеска македонските праски нема да се извезуваат на рускиот пазар. И официјално стапува во сила одлуката на Русија со која се стопира увозот поради наводно ...
сите 38 | | | веќе видена

Македонските универзитети и годинава не се рангирани на Шангајската листа на најдобри универзитети во светот. На листата на Академско рангирање на светски ...
сите 51 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган потпиша указ за зголемување на царините за увоз на некои америкамнски стоки во Турција, вклучително и за автомобили, ...
сите 123 | | | веќе видена

Земјоделските власти во Скопје потврдија дека од утре нема да се извезуваат праски во Русија, иако се уште не е добиено официјално известување од Москва. Но ...
сите 47 | | | веќе видена

Владата го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност Лазе Велковски, како резултат на медиумскиот притисок откако тој со службено возило и шофер ја ...
сите 29 | | | веќе видена

Тажни лица како на Зоица можете да видите насекаде низ Кратово. Таа израснала четири деца, за на крај староста со сопругот да ја поминат во осама: Децата на ...
сите 3 | | | веќе видена

next