Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска ќе престојува во Грац каде што ќе одржи предавање на тема: „До Европа преку Преспа – Европската ...
сите 52 | | | веќе видена

ВИБЕР: Татко – Што правиш? Синот – Ништо Таткото – Како помина на часови? Синот – Не знам Таткото – Ја напиша домашната? Синот – Се уште не Лирим е во прво ...
сите 2 | | | веќе видена

Болницата за белодробни заболувања во Козле се изгради во нова и современа зграда, но за да стигнете до таму, треба да поминете по оваа уништена улица. Во ...
сите 25 | | | веќе видена

Ги обележува меѓите на неговата нива. Екрем Ејупи, заедно со неговите шест браќа ја подарија оваа нива за да се изгради училиште во село Паничари, општина ...
сите 5 | | | веќе видена

Не сакаме рудници, сакаме здрава котлина и здрав живот, очекуваме конечно властите да се залагаат за активности што ќе бидат корисни за жителите, не не терајте ...
сите 14 | | | веќе видена

Пратениците во Собранието добиваат месечната плата од 1.335 евра. Но, колку всушност ја заслужуваат? Честопати, објективот на камерите ги „фаќа“ пратениците ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешен ден, пред 20 години, НАТО интервенираше во Косово бомбардирајќи го Белград и воените и полициските точки на Србија, откако не успеаја да го убедат ...
сите 16 | | | веќе видена

Чудна дупка се појави во дворот на семејството Азировиќ од Куманово. По површина изгледа мала, но од внатре се шири од двете страни. Семејството Азировиќ живее ...
сите 6 | | | веќе видена

Противпожарните екипи се постојано на терен и не можат да стигнат да ги изгаснат пожарите, а веќе нови се шират низ многу места во земјава. Покрај вчерашните ...
сите 299 | | | веќе видена

„Се собравме околу 60 луѓе. Winners!!!!! Не ми се веруваше искрено, сите со максимум мотивација за работа. Исчистивме голем дел од ѓубрето. Втора 6 на ниво на ...
сите 5 | | | веќе видена

Дванаесетчлено семејство од беровско Русиново остана без семејната куќа откако таа целосно изгоре во пожар што избувна синоќа во два часот по полноќ. Траорна ...
сите 13 | | | веќе видена

Бројот на жртвите од катастрофалниот циклон кој го погоди Мозамбик се зголеми од 417 на 446, соопшти денеска министерот за екологија на таа земја Целсо Кореја, ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска и министерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима ...
сите 25 | | | веќе видена

Утрово во 04,00 часот било пријавено дека во Куманово на булеварот “Трета Македонска ударна бригада“ патничко моторно возило “Сеат леон“ со кумановски ...
сите 13 | | | веќе видена

Вчера околу 19,10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата “Македонско Косовска Бригада“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Србија денеска со повеќе комеморативни манифестации ќе бидат одбележани 20 години од почетокот на бомбардирањето на НАТО на СР Југославија. Денот на ...
сите 36 | | | веќе видена

next