Забрзани подготовки се прават за утрешната церемонија пред владата. На свечен начин, со кревање на знамето на НАТО, ќе биде одбележано потпишувањето на ...
сите 14 | | | веќе видена

Светската банка порачува дека Македонија има потреба од реформирање на својот пензиски систем за да може да ги издржи фискалните притисоци, како и да ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Пазарџиите се закануваат со генерален штрајк во сите зелени пазари низ државата ако власта не ги одобри нивните барања за целосно укинување на Законот за ...
сите 42 | | | веќе видена

„За ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ било обесчестувањеи обезличување на државата. Не. Антизападните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ...
сите 25 | | | веќе видена

Делегацијата предводена од претседателот на Собранието, Талат Џафери, а во состав од претседателката на Пратеничката група за соработка со парламентот на ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, денеска, се сретна со членовите ...
сите 27 | | | веќе видена

За жал, деновиве сме сведоци на масовна појава на загуба на човечки животи поради неквалитетното здравство. Тоа е загрижувачки, за сите нас. Ова не е дневна ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, за изборот на Нури Бајрами за член на Државната комисија за спречување на корупција ...
сите 19 | | | веќе видена

По изборот на Нури Бајрами за член на Државната комисија за корупција, баџанакот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, се појавија реакции во јавноста. ...
сите 44 | | | веќе видена

Таблите со новото име Република Северна Македонија кои ќе бидат поставени на граничниот премин Меџитлија, се веќе пристигнати во битолската царина, дознава ...
сите 140 | | | веќе видена

„Венко Филипче оди си од министерската фотелја пред да биде предоцна! Твојата неспособност и алчност во ресорот се плаќа со човечки животи“, му порачаа на ...
сите 8 | | | веќе видена

На прес-конференција денеска, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски истакна дека власта не престанува со трошење на буџетот и вработување на своите блиски и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска беше домаќин на делегација од Република Косово предводена од министерот за економски развој Валдрин Лука. На ...
сите 57 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, на денешната прес конференција истакна дека Зоран Зaeв ја обесчести и ја обезличи државата, додавајќи дека не го ...
сите 53 | | | веќе видена

На иницијатива на градоначалникот Арбен Таравари, Општина Гостивар во соработка со Полициската станица и невладините организации денес ја спроведува активноста ...
сите 13 | | | веќе видена

Во текот на утрешниот ден, парламентот на Словенија ќе го ратификува Протоколот за членство на Македонија во НАТО. Претседателот на македонското собрание Талат ...
сите 146 | | | веќе видена

next