Опозицијата обвинува дека власта за автопатот Кичево Охрид ќе потроши дополнителни 187 милиони евра за половина повеќе од она што бил проектиран проектот. Со ...
сите 25 | | | веќе видена

Координаторите на парламентарните групи во Собрание не можат да се договорат околу формирањето на собраниската Комисија за помирување. Денешната координација ...
сите 109 | | | веќе видена

Родителите и понатаму го користат ќотекот како метода за да ги смират нивните деца, покажува истражувањето кое беше спроведено неодамна за насилството врз ...
сите 11 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата се подготвуваат за пречек на претседателот на Националниот совет на Република Австрија, Волфганг Соботка. При неговиот дочек беа ...
сите 14 | | | веќе видена

Од СДСМ реагираат на обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ за наводна поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис кој што има бизниси во соседна ...
сите 148 | | | веќе видена

Ќе има реорганизирање и намалување на јавната администрација. По направената анализа, Министерот за Администрација, Дамјан Манчевски рече дека не знае точно во ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска, заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на Извршниот комитет, Влатко Ѓорчев остварија ...
сите 16 | | | веќе видена

Од опозицијата реагираат за ниските цени на јаболката во Преспаско кои се еден од главните извори на егзистенција на луѓето во овој крај. Според, ВМРО ДПМНЕ ...
сите 41 | | | веќе видена

Утре, 06.11.2018 година (вторник), ќе се одржи координација на претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери со потпретседателите на ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска повторно имаше протести пред Собранието на Република Македонија, по што целиот сообраќај во Скопје е во застој. И тоа поради малкумина луѓе. Во ...
сите 13 | | | веќе видена

Јавноста ја дозна целата вистина за спрегата на антизападниот пион Христијан Мицкоски со неговиот ментор Никола Груевски и шемите за хидроцентрали. Денеска, го ...
сите 163 | | | веќе видена

Денеска претседателот на Собранието на Република Македонија, г. Талат Џафери, го прими во неговиот кабинет г. Волфганг Соботка, претседател на Националниот ...
сите 37 | | | веќе видена

По завршувањето на реформата на системот на следењето на комуникациите, што од 1 ноември е ефективна, сега сме насочени кон реформата во безбедносно ...
сите 38 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, соопшти дека Министерството за информатичко општество и ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика, Министерството за здравство и Министерството за образование и наука, заедно со Европската унија и УНИЦЕФ, денеска ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работа, Никола Димитров, денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Хашемитското Кралство Јордан во Република Македонија, Исмаил ...
сите 30 | | | веќе видена

Скопје повторно смрди! Додека, градоначалникот Петре Шилегов организира комични настапи во кои ја промовира својата неработа, Скопје се гуши во нечист воздух. ...
сите 84 | | | веќе видена

next