Три дена пред почетокот на учебната година, Министерството за образование најави 22 коригирани учебници по математика, биологија, хемија, физика и природни ...
сите 83 | | | веќе видена

Загрозениот сведок во случајот “Монструм“ што сега го води Специјалното јавно обвинителство, за прв пат одговарајќи на прашањата на судиите, рече дека слушнал ...
сите 5 | | | веќе видена

Бројчајникот кај Порта Македонија, е донација од премиерот Зоран Заев. Според владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, при поставувањето на бројчаникот, биле ...
сите 12 | | | веќе видена

Социјалдемократи од цела Европа дојдоа во Скопје за да укажат дека сега е моментот земјава да го фати возот за ЕУ. Премиерот Заев, доцнејќи повеќе од половина ...
сите 17 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел очекува Кремљ да го искористи влијанието врз сириската влада, за да се спречи хуманитарна катастрофа во северната ...
сите 112 | | | веќе видена

Запазени се процедурите и постапките при поставувањето на бројчаникот на Триумфалната порта којшто е донација од премиерот Зоран Заев, изјави денеска владиниот ...
сите 24 | | | веќе видена

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека целосно се почитуваат препораките на Венецијанската комисија во однос на вклучувањето на владините ...
сите 4 | | | веќе видена

Со ждрепка во малото кнежество Монако, вчера и денеска беа одредени групите во фудбалската Лига на шампиони и во Лигата на Европа. Ждрепката донесе неколку ...
сите 23 | | | веќе видена

Апелацискиот суд се уште не соопштува дали е донесена одлука по барањето на одбраната на екс-премиерот Никола Груевски, за изземање на судечкиот совет. Денеска ...
сите 316 | | | веќе видена

Денеска е одбиено барањето на обвинтите Сашо Мијалков и Валентина Симоновска, во судскиот премет „Таргет-Тврдина“ покренат од СЈО во врска со аферата за ...
сите 48 | | | веќе видена

Секакви обиди прави одбраната на поранешниот премиер Никола Груевски за да се избегне потврдување на казната од две години затвор што првостепениот суд му ја ...
сите 338 | | | веќе видена

Бројчаникот кој премиерот Зоран Заев го вети во предизборието вечерва го остварува. Репортерот на ТВ 21 јавува дека започна поставувањето на бројчаникот кој ...
сите 51 | | | веќе видена

Македонскиот фудбалски првак тетовска Шкендија за малку не успеа да се пласира во групната фаза од Лигата на Европа. На реванш дуелот против норвешкиот тим ...
сите 21 | | | веќе видена

next